Pro hráče a hráčky ve věku od 7 do 15 let

Patrioti ve finále Flag ligy U15

Po jarní části, kdy Patrioti skončili pátí a úspěšném podzimu, postoupili ze čtvrtého místa do finálového turnaje. Ten se konal na státní svátek 28. října v Praze a pořádal ho dosud nejlepší tým ligy Prague Black Panthers, který měl za celou sezonu jen jedinou prohru.

PBP byl také první soupeř Patriotů. Vítěz postupuje do finále, poražený hraje o třetí místo, podle tabulky celkem jasná záležitost. To si mysleli všichni, kdo tento zápas sledovali, alespoň do první půlky. V té se Patriotům vůbec nedařilo útok se neposouval po hřišti a obrana nedokázala zastavovat hru PBP. To se projevilo na výsledku o půlce 13 : 0 pro PBP. Bylo nutné udělat změny na klíčových postech, což se ukázalo jako skvělé řešení. Patriotům se po několika úspěšných drivech podařilo bodovat, bohužel potvrzení za jeden bod se nepodařilo a stav byl šest minut před koncem 13 : 6.

V druhé půlce hrála skvěle i obrana a soupeři dovolila jen minimální posun po hřišti. To bylo také rozhodující na konci zápasu. Tři minuty do konce, Patrioti dávají touchdown a snižují na 13 : 12. Před trenéry stojí zásadní rozhodnutí. Potvrdit za bod, srovnat stav a zápas poslat do možného prodloužení. Nebo potvrdit za dva boby a jít do vedení. Jsme hráči, bereme všechno nebo nic, potvrzení za dva body bylo úspěšné, Patriots vedou 13 : 14 a necelé dvě minuty do konce. V tuto chvíli neuvěřitelně zabrala obrana a nedovolila soupeři bodovat a ani se na čtyři pokusy dostat přes půlku hřiště. Poslední běhová hra Patriotů a rozhodčí píská konec zápasu. PBP prohrává s Pilsen Patriots 13 : 14!

Patrioti postupují do finále , kde se utkají s vítězem současně hraného zápasu Prague Lions - Brno Amazons. Tím se stává Brno , které poráží Lions 19 : 6.

Ve finále se tedy potkává Brno Amazons s Pilsen Patriots, což bylo pro všechny překvapení. Na začátku zápasu se patriotskému útoku opět nedařilo tak, jak by si představovali, a hned z první akce byl interception, který následně brněnský útok dokázal proměnit v touchdown. Tím se Amazons dostali do vedení, které si udržovali až do konce zápasu. První půlku Plzeň prohrála 25 : 13, kdy se hledali jak útok tak obrana. V druhé půli zápasu už byl výkon vyrovnanější, ale bohužel Patrioti nedokázali dostatečně navýšit skóre. Finálový a bodově nejbohatší zápas, který byl bohužel ovlivněn velmi spornými rozhodnutími čárového rozhodčího tak skončil výhrou Brna Amazons nad Pilsen Patriots 39 : 26.

Patrioti měli velmi zajímavou letošní sezonu, kdy postoupili do finále jako outsider ze čtvrtého místa s druhým nejlepším skóre v lize a přesto se jim podařilo porazit favority PBP.

V těchto dnech začínají již s přípravou na nadcházející sezonu 2019 a stále nabírají nové členy věkové kategorie do patnácti let.