Pro hráče a hráčky ve věku od 7 do 15 let

V sobotu 29.9.2018 se konal další z řady ligových turnajů flagové soutěže žáků „U15“. Tento turnaj, v sezoně již devátý, se konal v Brně na hřišti Rugby Clubu Bystrc. Kromě Pilsen Patriots se turnaje zúčastnili domácí Brno Amazons, Prague Lions a Trutnov Rangers. Při pohledu na tabulku bylo jasné, že půjde o kvalitní turnaj, protože jeho účastníkům patřilo v celkové tabulce druhé až páté místo. Každý zápas tak byl velmi důležitý, protože do finálového turnaje postoupí jen čtyři týmy, přičemž suverénní Prague Black Panthers na prvním místě nemůže nikdo ohrozit. Po tomto turnaji čekají každý tým jen dva další turnaje. A tak jsme sledovali lité boje nejen o postup do finále, ale také o každou pozici v tabulce.

A nyní už k samotným zápasům Pilsen Patriots – Trutnov Rangers 19:9 Do prvního zápasu naši mládežníci vstoupili vlažně, i tak se ale brzy ujali vedení nepotvrzeným touchdownem. Soupeř, hrající pouze v pěti lidech bez střídání odpověděl potvrzeným touchdownem a kvalitní obranou. O půli tak Rangers vedli 7:6. V druhém poločase nabral výkon Patriots vyšší obrátky, a tak zaslouženě dvěma touchdowny zápas otočil. Rangers měli několik šancí zápas zdramatizovat, ale víc bodů než za jedno safety si v druhém poločase nepřipsali. Na druhém hřišti běžel souběžně velmi zajmavý zápas, když se Lions brzy ujali velkého vedení, ale bojovní domácí Amazons se včas probrali a zápas nakonec dotáhli k divoké remíze 32:32

Brno Amazons – Pilsen Patriots 27:20 V druhém zápase se sice domácí brzy ujali vedení, ovšem naši mládežníci se do zápasu dostali mnohem rychleji než v prvním zápase s Rangers. Ještě do půle stav utkání otočili a vedli 14:7. Zkraje druhého poločasu domácí opět srovnali, ale Patriots opět zareagovali touchdownem, byť tentokrát nepotvrzeným. Oba týmy měli další šance ke skórování, rychlejší však byli domácí. Za vyrovnaného stavu 20:20 přišla rozhodující hra při útoku Patriots. Náš receiver nezvládl zachytit pas, míč jen nadrazil nad sebe přímo k dobře postavenému obránci Amazons. Ten míč zpacifikovat dokázal a využil tak volného prostoru na lajně k zasazení rozhodujícího úderu. Patriots ještě sahali po remíze, bohužel nadějný drive skončil s časem na pouhých třech yardech. Na druhém hřišti porazili Lions Rangers 20:14, když si vedení 20:0 vypracovali již do poločasu.

Pilsen Patriots – Prague Lions 12:41 V posledních dvou zápasech se nám podařilo soupeře z různých důvodů porazit, tentokrát však měli robustnější Lions zápas od začátku pod kontrolou. V prvním poločase se Patriots ještě jakžtakž dařilo držet krok (6:14), bohužel v druhém už zápasu Lions dominovali. Rozhodnutý stav byl tak alespoň příležitostí k větším příležitostem pro členy kádru, kteří v průběhu turnaje dostávali méně času na hřišti. Na druhém hřišti potvrdili Amazons roli favorita a porazili Rangers 34:20. Máme tedy za sebou další turnaj a Patriots stále drží čtvrté postupové místo. Všechny týmy zaslouží uznání za předvedené výkony, příkladnou bojovnost a v neposlední řadě fair play hru, když se během turnaje neobjevil jediný problém. Kuřecí odměna na dlouhé cestě zpátky tak byla určitě zasloužená.

Další turnaj čeká na naší „U15“ v sobotu 13.10. na domácím hřišti v Bolevci. Všechny srdečně zveme.