Pro hráče a hráčky ve věku od 7 do 15 let

V sobotu naši mladí flagisté vyrazili do Příbrami. Účast domácích Bobcats, Brno Amazons a Blades z Ústí nad Labem sliboval tvrdý boj, který byl také vidět na hřišti ve všech zápasech. Patrioti jeli na turnaj s tím, že chtějí všechny zápasy vyhrát, aby se udrželi v boji o finálový turnaj konaný na podzim. A také s přáním, aby mohly do zápasů zasáhnout i ti nejmladší hráči, což se povedlo. K prvnímu zápasu nastoupili proti Blades a hned od začátku udávali tempo. V útoku se dařilo proměňovat každý drive. Naopak naše obrana hrála výborně a soupeře skoro k ničemu nepouštěla, což se projevilo na výsledku, kdy Patrioti o poločasu vedli 21:0. Tento výsledek umožnil hned v prvním zápasu postavit do hry i ty nejmladší a méně zkušené hráče. Výsledek druhé půlky zápasu 20:26 nebyl už tak přesvědčivý, ale na hřiště se dostali všichni hráči, což byl cíl trenérů. S konečným výsledkem 41:26 byly všichni Patrioti spokojeni.

Brno Amazons byl soupeř Patriotů pro druhý zápas. První půlka se opět povedla nad očekávání, kdy se dařilo posouvat míč jak po zemi, tak i přihrávkami vzduchem. Quarterback Patriotů nacházel přihrávkami všechny hráče v poli a tím se dařilo získávat yardy po celém hřišti. Výsledek o poločasu 22:7 dal trenérům opět možnost zapojit ty nejmladší hráče. Po výsledku v druhé půlce 6:7 a celkovém skóre 28:14 se z výhry radovali Patrioti a oplatili Brnu předchozí porážku z pražského turnaje.

Na poslední zápas čekal rozjeté Patrioty již tradiční soupeř domácí Příbram Bobcats. Ani na potřetí nepřipustili mladí Patrioti žádné překvapení a opět válcovali soupeře hned od začátku. Scénář posledního zápasu turnaje byl stejný jako u dvou předchozích a o poločasu byl výsledek 0:25 pro hosty. Konečným výsledkem 37:6 pro hosty Patrioti dovršili svoje předzápasové předsevzetí a vyhráli celý turnaj. Oba dva cíle stanovené trenéry před zápasem se podařilo naplnit na sto procent. Ve všech třech zápasech podával stabilní výkon útok i obrana a s takovou hrou se nemusejí Patrioti obávat svých podzimních soupeřů.