Kontaktní fotbal pro hráče od 18 let

V neděli 9.9.zavítal náš tým do 19 let na půdu Hellboys do Českých Budějovic. Úkolem bylo zapomenout na loňské měření sil, kdy Hellboys vyhráli oba zápasy s celkovým skorem 110:0. Hellboys dokonce v loňské sezoně slavili celkové prvenství v druhé lize, když ve finále zdolali 20:0 Vysočinu Gladiators. Dobrý vstup do sezony za sebou měli i letos, protože si z Prahy přivezli cenné vítězství 35:34 nad Lions. Patriots za sebou měli start do sezony taktéž, když nestačili doma na Prague Mustangs 12:38.

Domácí favorit do zápasu vstoupil ve velkém stylu. Hned při druhé akci našel domácí quarterbeck Bezecný Jana Leštinu a ten si připsal 57y touchdown. Ten kopem potvrdil Pexa a hned zkraje zápasu byl sta 7:0. Patriots reagovali returnem Kurtiše na vlastních 30y a běhovým first downem Rady. Následoval 7y běh Víta, do first downu se však Patrioti už nedostali. Následoval povedený punt, který domácí stáhl až na vlastních 20y. Povedenou spoluprácí Bezecného s Pexou se domácí posunuli o 15y. Obrana Patriots pak zabrala, domácí se zmohli jen na dva krátké pasy. Po následném faulu útoku se Hellboys dostali do těžké situace. Ještě hůř jim mohlo být o chvíli později, když si Pavel Vonásek připsal zachycený interception, bohužel po 15y returnu se dopustil fumblu a domácí tak mohli pokračovat v útoku. 20y runem se tak blýskl domácí Podhola. Další posun, tentokrát o 3y zajistil domácím runem Bezecný. Následovali dva nepřesné pasy a pokus o 4.down na 8, který obrana Patriots zastavila. V útoku se však Patriots zatím nedařilo a tak následovalo nepopulární tři a ven. Punt navíc nebyl moc povedený, Hellboys šli na míč na půlce Patriots. A když se Bezecnému povedl dlouhý pas na Podholu, končili domácí první čtvrtinu na pouhých 2y.

Patriots se však podařil husarský kousek, end zonu nejen ubránili, ale Adam Beneš dokonce zachytil interception a domácí tak z drivu nevytěžili zhola nic. Tedy jen na chvíli, protože těžkou startovní pozici Patriots nezvládli. Domácí obrana zatlačila útok Patriots v endzoně a bylo z toho safety a vedení 9:0. Domácí vedení mohlo rychle narůst, když se výkop podařilo vrátit do touchdownu, rozhodčí však ve hře viděli domácí faul a tak se pěkný return do statistik nezapsal. I tak domácí pokračovali v krájení yardů, catch si připsal Pexa, další posun zaznamenali runy Podholy a Kořínka. Hostující obrana si pak připsala již třetí interception, protože Vít donutil Bezecného k těžkému odhozu a ten zachytil opět Adam Beneš. Za pár chvil mohlo být ještě veseleji, protože Patriots předvedli zatím nejhezčí akci zápasu když po povedené trick play slavili 75y touchdown. Bohužel zbytečně, protože rozhodčí viděli útočný faul a tak místo slávy následoval posun zpět. Domácí převzali míč v luxusní pozici, když hosté nezkompletovali čtvrtý down. A tak to během chvíle bylo místo 9:7 už 15:0, protože Bezecný bezcitně trestal a z touchdownu se po 21y catchi radoval Podhola. Pokus o extra point domácí Pexa narval jen do tyče. Tlak domácích dále sílil, protože díky nepozornosti hostujícího special teamu zvládli svůj kick off zalehnout na 31y. V tuto chvili domácí na hřišti dominovali. Za dvě a půl minuty si stihli připsat další dva touchdowny, když Pexa a následně i Kořínek zachytili bezchybné pasy Bezecného z 12, resp. 11y. Patriots se aspoň v obou případech podařilo zastavit domácí pokus o potvrzení za dva. V poločase tak byl stav 27:0.

Druhý poločas však začal pro Patriots lépe.Po runech Stehlíka s Vítem a faulu domácích se Patriots dostali na 35y Hellboys. Tam si vzal míč Petr Vít a zastavil se až v end zoně ! 27:6. Pokus o dva byl bohužel neúspěšný. Domácí však odpověděli hned z následnéhu drivu. Trpělivý posun po hřišti korunoval 6y runem Vlášek. Protože hostující útok se opět neprosadil, mohli domácí v tlaku pokračovat. Tentokrát se po QB sneaku radoval z touchdownu sám domácí quarterbeck Bezecný. Dvojky se opět nepodařili a tak po třetí čtvrtině svítil (teda spíš visel) na scoreboardu stav 39:6.

Ani v poslední čtvrtině se obraz hry moc nezměnil. Byť se útok Patriots občas prosadil nějakým first downem, Hellboys je dokázali udržet v bezpečné vzdálenosti.. Sami si dokázali připsat ještě jeden touchdown, když další pas Bezecného zachytil Kořínek. Pexa potvrdil kopem a uzavřel tak skore na 46:6. Skore to bylo konečné také proto, že další touchdown po 60y runu Víta opět neposvětili rozhodčí pro faul útoku Patriots

.

I přes výsoké vítězství domácích nezanechali Patriots špatný dojem. Hellboys nedostali nic zadarmo a 13 statečných vzdorovalo po celý zápas. Škoda dvou neuznaných touchdownů, skore by vypadalo lépe. I tak si naše juniorka zaslouží uznání za viditelný progres. Přesvědčit se o dobré kvalitě utkání naší juniorky můžete již příští sobotu 22.9. kdy doma od 13 hodin hostíme Ústí nad Labem Blades.