Kontaktní fotbal pro hráče od 17 let

První zářijovou sobotu přivítali v úvodním kole juniorské ligy Pilsen Patriots na svém hřišti v Bolevci Prague Mustangs.

Výkopem začli zápas hosté a získali velmi dobrou pozici. Domácí Beneš zachytil výkop na 2 yardech. Ofenziva Patriots vedená quaterbeckem Petrem Vítem tak měla před sebou celé hřiště. První first down v zápase si hned prvním během v zápase připsal Jakub Rada. Další posun si však domácí nepřipsali a po puntu začínali svůj první útok hosté ještě na polovině domácích. První pas hostujícího quarterbecka Soldáta nepustil do rukou receivera Stehlík. Následně si Soldát nechal míč a doběhl si pro 6y, když dál ho nepustil Beneš. Po nulovém runu Janoty se zdálo, že jsou domácí z nejhoršího venku, bohužel při čtvrtém na pět zkompletoval Soldát 20y pas na Janotu. Hostům tak zbývalo posledních 12y. Po nekompletním pasu si Soldát v další hře míč ponechal a donesl ho až do touchdownu. Hosté se tak brzy ujali vedení. To zůstalo jen šestibodové, protože pokus o extra point domácí Vít nepovolil. Svůj druhý útok zahájili Patrioti po výkopu hostů do outu z 35y. Po bězích Stehlíka a Víta si připsali další first down. Následně si domácí situaci notně zkomplikovali, když zpětnou přihrávku hosté zblokovali a akci po ztrátě 20y ještě zachránil příkladně akci dohrávající Vít.Z druhého na 30 se však domácí dostali. To se na pozici quartecbecka přesunul Beneš, předal míč Vítovi a ten předchozích 20y získal pěkným runem zpět.Dalších 6y ukrojil runem Beneš a ve first down útočný drive pečetil prvním kompletním pasem Beneš na Vonáska. Po bězích Beneše a Stehlíka následoval další first down. Dál se však domácí nedostali, Stehlíka hosté zatlačili pro ztrátu 7y a po nekompletním pasu následoval pokus o 4 na 11. V ten moment rozhodčí ukončili první čtvrtinu.

Ze 4 na 11 bylo vinou špatného střídaní hned 4 na 16. Vít se však dopředu vůbec nedostal, naopak ještě 2y ztratil. Mustangové tak začínali svůj druhej útočnej drive z vlastních 37y. Janota se Soldátem svými běhy získali pro Mustangs další várku downů. Ta však nebyla třeba, protože hostující Petr Holec našel mezeru v domácí obraně a připsal si povedeným 42y runem pěkný touchdown. Hosté se pak pokusili o potvrzení za dva, to však nepovolil Vít. Ten samý hráč následně předvedl pěkný return, kterým zajistil domácím start z vlastních 42y. V tento moment se opět vrátil na post Qb. Po runu Rady a catchi Beneše si domácí připsali další first down.Dalším catchem se předvedl Rada, bohužel se však domácí i díky ofsajdu nedostali dál než k 4 na 3. Při něm se nepovedl snap a na míč tak šel potřetí útok hostů. Ten začal ztrátou 6y, protože si na Soldáta počíhal Jakub Beran a předvedl pěkný sack.Soldát si z toho však velkou hlavu nedělal a následným runem posunul hosty do dalšího first downu. Další posuny hostů zaknihovali povedenými runy opět Soldát, Beran a Janota. Poté přišel pas na Chramostu a ten si připsal touchdown znamenající vedení hostů 0:18. Další dva body si hosté připsali díky konverzi Holce. Blížil se konec poločasu a domácí chtěli rychle odpovědět, bohužel však žádný posun nepředvedli a hosté po zachyceném puntu měli ještě jednu velkou šanci skorovat, když jejich drive začínal 1:20 do konce v red zoně domácích. Trest také přišel rychle, po runech Janoty si připsal další touchdown Soldát. Domácím se aspoň podařilo zastavit pokus o konverzi. Na odpověď už nezbýválo mnoho času a byť se domácí útok po returnu Stehlíka a dlouhém běhu Víta dostal na dostřel, na scoreboard se zatím nedostal.

O přestávce se spustil mírný déšť, který orámoval zbytek zápasu.

Druhý poločas zahájil krátkými runy Soldát.Po kompletním pasu na Schovánka domácí obrana dokázala vyrazit hostujícímu receiverovi míč, bohužel ho však sebral Janota a hosté tak i svůj pátý drive zakončili touchdownem. Při pokusu o konverzi byl Soldát vytlačen ze hřiště. Následný kickoff prolétl endzonou a domácí tak začínali útok z vlastních 25y. Útoj netrval dlouho, míč si vzal Matěj Stehlík, našel skulinu v hostující obraně a pláchl všem. Připsal si tak díky 75y runu první domácí touchdown a zajistil snížení na 6:32. Vypadalo to, že se hostům podaří rychle odpovědět, protože po další řadě runů Soldáta se dostali na dostřel end zony. Před ní však Soldátovi při dalším pokusu domácí obrana vyrazila míč do touchbacku a domácí tak šli opět do útoku. A byl to útok velmi vydařený. Dva běhy Beneše - 23y, zahanbit se nechtěl nechat Jan Kurtiš a posunul domácí o dalších 2x12y Sérii runů přerušil zachyceným pasem pro dalších 12y Rada a Kurtiš pak 20y runem zajistil snížení na 12:32.Dvojka se bohužel Stehlíkovi nezdařila. Domácí byli na vlně, v dalším drivu dokázali konečně zastavit hostující útok, když si na pas Soldáta počíhal i díky teči spoluhráče Rada a dokázal míč po interceptionu vrátit až k 30y hostů. Bohužel však z toho nic nebylo, protože hned přišel domácí fumble.Následoval další dlouhý touchdown, když se během přes polovinu hřiště blýskl hostující Janota. Do konce třetí čtvrtiny se nám již skore nezměnilo, i proto že hostující Chramosta zcela sám nedokázal zachytit dlouhý pas Soldáta.

Na začátku poslední čtvrtiny jsme viděli při 4 na 14 další zisk domácích, když si interception připsal Kurtiš. Následoval dlouhý 33y běh Beneše, který však bohužel skončil jeho zraněním a v zápase již nemohl pokračovat. Ani tak se domácí dále nevzdávali, po runech Víta a Stehlíka byli dokonce blízko k dalšímu skorování. Bohužel touchdownový run Víta nemohl být uznán protože rozhodčí viděli holding Kříže. Zápas se pak již dohrál bez výraznějších momentů.

Hosté si tak z Plzně odváží výhru 12:38. Uznání však zaslouží obě mužstva. Viděli jsme mnoho pěkných akcí na obou stranách. Obě mužstva hrála velmi obětavě, tvrdě ale férově. Hráčům musel mnohokrát na nohy pomáhat až doktor. Obě mužstva měli na víc na střídání pouze 4 hráče, takže toho kluci museli mít po skoro třech hodinách opravdu plné zuby. Potlesk diváků po zápase byl tak naprosto zasloužený.

Tak třeba příští týden v Budějovicích :-)

Go Patriots !!!


Naši Partneři

Alpha_Electric
 POHL
vkelektro-plzen
mesto plzen
mestsky obvod plzen
mestsky obvod plzen
plzensky kraj

Najdete nás taky na:

Aktualita

Rada ČAAF rozhodla dne 26.10.2020 o ukončení zbývajících 4, dosud neukončených, soutěží, resp. lig. 

Všechny letošní soutěže tedy byly ukončeny bez vyhlášení pořadí nebo vítěze.

Kontakt - QR

qr kód pilsen patriots

Fotogalerie