Kontaktní fotbal pro hráče od 18 let

V sobotu 20.10. přivítala naše juniorka v posledním zápase Prague Lions. Favorit byl jasný, soupeř podlehl jen v prvním kole o bod Hellboys, naopak Patriots prohráli všehny zápasy, k poslednímu v Příbrami nemohli pro velkou marodku nakonec ani nastoupit. Lions nenechali nic náhodě, přicestovali v hojném počtu kolem 30 hráčů a tak bylo otázkou, jak dokáže naše statečná desítka vzdorovat.

Nedokázala. Hosté udeřili hned v úvodu, když využili hlubokého postavení domácího special teamu a hostující kicker Lukáš Kadlec si sám nahrál na povedený onside. První first down si pak připsal po zemi Ondřej Kofroň. První pokus o pas quarterbeckovi Lions Volodymiru Hrinkivovi ještě nevyšel, pozorně si v obraně vedl Matěj Kníže. Další pas Hrinkiva na Procházku už byl úspěšný. O chvíli později si Hrinkiv s Procházkou spolupráci zopakovali a Procházka mohl slavit 3y touchdown. Kadlec potvrdil – 0:7. Domácí se snažili odpovědět, first down si runy připsali postupně Beneš, Stehlík a opět Adam Beneš. Domácí quarterbeck Beneš pak vyslal dva nadějné pasy, ovšem Jakub Rada a poté ani Pavel Vonásek dobré míče nezachytili. Co se nepovedlo domácím, zvládl při dlouhém čtvrtém yardu hostující obránce Kuparowitz. Zachycením interceptionu na vlastních 17y zastavil první a bohužel taky nejnadějnější útok domácích. Hned z prvního runu nebyl Ondřej Kofroň daleko k dlouhému touchodwnu, ovšem poctivě vrátivší se Pavel Vonásek ho po takřka 80 yardech dokázal zastavit 5y před end zonou. Hrinkiv pak dal šanci Kofroňovi dílo dokonat a hosté tak mohli slavit druhý touchdown. Kadlec se opět nemýlil, 0:14. Patriots se pokusili odpovědět po zemi, Matěj Stehlík si připsal zisk 3 a 5 yardů. Při třetím downu se však dopustil Kurtiš fumblu, který získal hostující Hančl. Hostě opět trestali po dvou bězích. První si Polák ukrojil 25y, zbývajícíh 5 ihned následovalo. Kadlec potvrdil a po první čtvrtině tak hosté vedli 0:21

Ani v druhé čtvrtině se obraz hry nezměnil, domácí začali neoblíbeným tři a ven a puntem na půlku. Pavel Vonásek dokázal hosty zatlačit o dalších 8y zpět, ale nebylo to nic platné, protože následoval 40y run Poláka. Následoval pas Hrinkiva na Kadlece a ten k zachycenému 11y touchdownu přidal další potvrzení kopem – 0:28. O pár minut později už to bylo 0:35, protože Benešovi zachytil pas Peraica a radoval se z pick six. Kadlec samozřejmě opět potvrdil. Domácí útok pak aspoň pro first down posunul po zemi Stehlík, ale protože Rada nezachytil další pas, dál než na půlku se Patriots nedostali. Hosté i přes běžící čas v rámci mercy rule stihli do poločasu ještě jeden touchdown. Ondřej Kofroň se svými runy tak dlouho přibližoval, až už neměl kam dál. Kadlec se ani pošesté nemýlil a tak byl poločas 0:42.

Ve třetí čtvrtině dokázali hosté přidat další tři touchdowny. Backup quarterbeck Mallát první vyslal 16y pas na Procházku, následně Stolár přidal další pick six a pro poslední touchdown si pak Mallát došel sám. Hostujícímu kickerovi pokazili stoprocentní bilanci spoluhráči, když mu jednou nedokázali připravit míč ke kopu. I tak bylo skore 0:62.

V poslední čtvrtině se domácím aspoň podařilo dále neinkasovat. Také díky několika hostujícím faulům pomalu posouvali míč až na 25y, ovšem po Vonáskově nesportovním chování ani z téhle nadějné pozice nic nebylo.

Se sezonou se tak naše juniorka loučí s bilancí 0:5 při skore 38:177. Přesto zaslouží uznání, v nízkém počtu předváděla bojovné výkony, které mohou být příslibem do dalších let. Nyní čeká Patriots v neděli 28.10. finále flagové ligy U15 v Praze (v semifinále se utkáme s Prague Black Panthers) a dále pokračuje příprava seniorského týmu na sezonu 2019.