Kontaktní fotbal pro hráče od 17 let

V sobotu 22.9. nastoupila naše juniorka ke svému třetímu zápasu letošní sezony. Soupeřem jí bylo Ústí nad Labem Blades. Oba týmy do zápasu šli s bilancí dvou proher, když Patriots nestačili doma na Prague Mustangs a v Budějovicích na tamější Hellsboys. Ústí zas muselo přijmout dvě domácí porážky s Příbram Bobcats a Prague Lions.

Zápas začal výkopem Ústí, který dokázal na 43y vrátit Beneš. Z prvního drivu však domácí nic nevytěžili, naopak po neúspěšném 4 downu na 2y Beneše šli na míč hosté. Ti se sice dokázali posunout dvěma běhovými pokusy Polanky, ovšem při druhém runu mu domácí obrana vyrazila míč a Beneš se tak mohl radovat ze získaného fumblu. Následoval krátký běh Víta a první first down Beneše. Pak už se Patriots mohli radovat . Petr Vít si vzal míč, otočil se do levé strany a jeho run po lajně skončil až v endzoně. Byl tak z toho 48y touchdown a domácí vedení 6:0. Následný pokus o potvrzení za 2 hosté zastavili. Vedení domácím bohužel dlouho nevydrželo, protože i přes počáteční problémy se zpracováním výkopu ho dokázal hostující Hajčík vrátit až do touchdownu. Po potvrzení za 2 během Polanky se hosté ujali vedení 8:6. Domácí však odpověděli hned v dalším drivu. Hlavní postavou byl opět Adam Beneš, který si připsal dva dlouhé runové pokusy pro 28y a 35y. Svou ruku k dílu přidal i Kurtiš, který si taktéž došel po zemi pro další first down. Beneš pak již dílo dokonal 4y runem do touchdownu. Pokus o dva opět nevyšel, i tak domácí vedli 14:8. Také hosté odpověděli hned v následujícím drivu. Výkop vrátil až na 35y Patriots Hajčík. Následoval 25y run hostujícího quarterbacka Vrecka a první kompletní pas do dalšího first downu pro Polanku. Ten poté dílo dokonal 15y runem pro touchdown. Kopem ho potvrdil Barcal a tak divoká první čtvrtina skončila 14:15.

Následný drive domácích přinesl first down po catchi Kurtiše, víc však domácí nedokázali. Naopak hostující Jan Krapf mohl slavit získaný fumble, když zalehl míč ztracený Vítem. Hosté dále sázeli na běhy Vrecka, za zmínku stojí zejména povedený 25y běh. O nadějnou situaci se hosté připravili samy, protože díky false startu, nesportovnímu chování a holdingu se dostali až k 3.dovnu na 25y. S touto situací si už obrana poradila a tak se útok mohl chystat na další zteč z vlastních 30y. Po runech Beneše a Víta se dostali na polovinu Ústí, ovšem následovali dva nekompletní pasy, 8y run Víta a nepovedený 4 na 2y. Za hosty poté posunul míč o 6y runem Richter, ovšem následoval špatný pas dozadu od Vrecka, který zachytil Beneš. Ten samý hráč následně předvedl 38y touchdown run a domácí tak opět vedli, tentokrát 20:15.

Druhý poločas začal returnem hostujícího Hajčíka až na 40y domácích. Následoval krátký běh Polanky a Vrecka, kterého však po pěti yardech zastavil Poláček. I tak se hosté radovali, protože další run Polanky nedokázal zastavit nikdo a ten tak mohl slavit 29y touchdown. Potvrzení za dva nepovolil Kurtiš. Domácí mohli a měli odpovědět hned v následném drivu. To dokázali posouvat míč runy Beneš s Vítem. Domácí quarterbeck pak pocítil sílu obrany Blades, když ho dokázali moc pěkně sackovat Richter s Novým. I tak se domácí dostali až na hranici end zony, když Beneš a poté i Kurtiš předvedli více než 15y runy. Bohužel v situaci 1 na gól přišel na lajně endzony fumble Beneše a hosté míč dokázali v endzoně zalehnout.

Ani v poslední čtvrtině se obraz hry neměnil. Oba týmy sázeli zejména na běhové pokusy. Další z runů hostujícího Vrecka skončil posledním touchdownem zápasu a po potvrzení Barcala tak zápas skončil 28:20. Domácí se ještě snažili, v posledním drivu se dostali až na 25y, ale víc nevytěžili. Když se zdálo, že se dostanou díky dobrému tlaku obrany ještě k jednomu drivu, přišlo nesportovní chování Kurtiše. Hosté po automatickém prvním drivu už k balonu Patrioty nepustili.

Přišla tak třetí porážka v sezoně, ovšem zápas to byl pěkný, vyrovnaný. Tým složený převážně z nováčku ukazuje příkladnou snahu a bojovnost a zaslouží uznání i přesto, že stále čeká na první výhru. Další, předposlední šance přijde již tuto sobotu v Příbrami. Tak držte palce !


Naši Partneři

Alpha_Electric
 POHL
vkelektro-plzen
mesto plzen
mestsky obvod plzen
mestsky obvod plzen
plzensky kraj

Najdete nás taky na:

Aktualita

Rada ČAAF rozhodla dne 26.10.2020 o ukončení zbývajících 4, dosud neukončených, soutěží, resp. lig. 

Všechny letošní soutěže tedy byly ukončeny bez vyhlášení pořadí nebo vítěze.

Kontakt - QR

qr kód pilsen patriots

Fotogalerie