Dnes bylo na programu poslední domácí utkání sezony. Na výhru stále čekající Patriots přivítali obhájce a suveréna soutěže Prague Black Panthers. Oproti minulému zápasu už domácí mohli využít Ryana Hartnetta. Hosty do boje vedl z pozice quarterbecka Pavel Mráz.

Kickoff provedli domácí a Black Panthers mohli začít první drive z vlastních 20y. Lepší začátek ale měla domácí obrana. Situaci si hosté zkomplikovali sami ofsajdem, poté se sice přiblížili first downu po 11y pasu a následném runu Mráze. Rozhodli se zkusit 4 na 6, run hostů však nekompromisně zastavil Košík. Patriots tak šli na balon v luxusní pozici. Tu ještě vylepšil Hlaváček, když hned první akcí zkompletoval Brownův pas. Další catch si připsal Kadlec a chvíli na to opět Hlaváček. Chyběl poslední yard, který při čtvrtém downu dokázal překonat Hartnett. Vojtěchovského extra point šel vedle, ale i tak domácí překvapivě vedli 6:0.

Black Panthers se pokoušeli odpovědět po zemi, ovšem běhy Younga k úspěchu nevedli. Pozorně si totiž vedl Benedykt a chvíli po něm Miesbauer. A tak museli hosté do vzduchu, first down si připsal Štiegler. Domácí obrana hosty poté opět zmáčkla, ale bez výsledku. Hostě dokázali ze 4 na 10 vykouzlit 28y kompletní pas na Štieglera. Následoval krátky běh Younga a další kompletní pas Štieglera. Ten se zastavil až v touchdownu a po potvrzení Kárníka se favorit ujal vedení 6:7. Domácí odpověděli jen krátkým během Hartnetta a dvěma nekompletními pasy. Při následném puntu přišla první velká chyba domácích. Divokou rozehrávku Hlaváček jentaktak zachytil a jeho pokus o punt zblokoval Vinal.

Hosté tak zahajovali druhou čtvrtinu v red zoně Patriots. Stačila jedna akce a Young si doběhl pro touchdown. Po potvrzení 6:14. Následný squib kick nešťastně tečoval Tumpach a hostující special team tak slavil další úspěch. Byl z toho opět útok hostů z 15y. Při prvním pokusu se perfektním sackem předvedl Miesbauer. Bohužel Young pak potvrdil, že úvod druhé čtvrtiny patří jemu a během minuty si připsal druhý touchdown. Po potvrzení tak hosté vedli již 6:21. Domácí coach reagoval time outem a uklidněním týmu. Ten se tak po 21y catchy Hartnetta dostal k pokusu o field goal. Vojtěchovského pokus však tentokrát zablokoval Šimánek. Hosté tak šli opět na míč na polovině domácích. Mrázův pokus o run zastavil dobrým zákrokem Benedykt. Pak však hosté předvedli pěkný screen a byť Štiegler musel kličkovat i před vlastními blokaři, povedl se mu pěkný, 42y průnik do touchdownu. Kárnik opět s potvrzením neměl problém a uzavřel tak poločasové skore na 6:28

V třetí čtvrtině pokračovali Patriots v sympatickém boji o každý yard. Dlouhý, 25y catch si připsal Hlaváček. Při 4 na 6 chyběli v end zoně Šromovi jen milimetry k zachycení dlouhého Brownova pasu. Panthers předvedli další pěkný drive. Po catchy Woleského se dostali na polovinu Patriots. Vzdálenost od touchdownu zkrátil na polovinu dalším během Young. Pak už hosté opět slavili, protože se za Vonáskem zjevil osamocený Beran a zachytil v end zoně další Mrázův pas - 6:35. Black Panthers pak přinutili Patriots k tři a ven. Do těžké situace dostala hosty domácí obrana, když Růžička a v další akci Tumpach mohli zachytit interception. Zejména Tumpach neměl daleko k pick six.Místo toho hosté zvládli 4 na 5 20y runem Mráze. Tomu k dalšímu přiblížení pomohl catchem Kárník. Dalším během do touchdownu pak Mráz zařídil spuštění pravidla o běžícím čase. 6:42. Poslední slovo v zápase si vzal hostující Petr Novák, když prakticky sám svými runovými pokusy zařídil poslední touchdown zápasu. Kárník se opět při potvrzení nemýlil a skore se tak zastavilo na 6:49.

Domácí přes porážku předvedli o mnoho lepší výkon než v minulém zápase a rozhodně se nemají zač stydět. Nyní nás čeká týden volno, přespříští víkend zápas v Ostravě a poté poslední mač v Brně s Alligators. Děkujeme všem za podporu v domácích zápasech a těšíme se na vás opět v příští sezoně.