Bez Ryana Hartnetta jsme dnes nastoupili do předposledního domácího zápasu. Soupeřem nám byli posílené Pardubice Stallions, které z pozice quarterbecka vedl za vítězstvím expříbramský Doug Webster.

Los vyhráli hosté a výkop Vojtěchovského vrátil na 38y Tomáš Jelínek.Běhový pokus Ondřeje Ministra domácí obrana zastavila pro mínus 4, ale první first down pro Pardubice přišel po dlouhém pasu Webstera na Kalouse. Další first downy přišli po zachycených pasech Holuba s Kalousem. Hosty pak o 4y zatlačil zpět dobrým zákrokem Blecha, na kterého si nepřišel Jelínek. Hosté se i tak po runu Webstera a faulu Krnáče dostali k prvnímu na goal na pouhých 7y. Domácí obrana ale zabrala, po dvou nekompletních pasech ji pomohl svým dropem Beneš. Při čtvrtém na gól zatlačili na Webstera Hataj s Loukotou a donutili hostujícího quarterbecka k fumblu. Ten zachytil na 17y domácí Aleš Mráz. První drive Patriots začli dva kompletní pasy Browna na Šroma s Hlaváčkem, při třetím na jeden byl však domácí quarterbeck zatlačen zpět a následoval tak punt. Ten vrátil skoro na polovinu Kalous. Layton Brown se poté zaskvěl i v obraně, když se mu podařilo brzy zastavit Beneše. Hostům se ale i tak dařilo posouvat míč, jednou díky catchy Holuba, poté po bězích Webstera s Ministrem. Následoval dobrý pas na Horáčka, který nedokázal zastavit Klapuch. Horáček si to podél lajny namířil až do touchdownu. Jeho radost však zastavila pozorná rozhodčí, která oznámila vyšlápnutí hostujícího receivra na 8y. Promarněnou šanci korunoval interceptionem Webster, když si na jeho pas dobře počíhal Brown. Momentum si však Patrioti dlouho neudrželi, naopak po dvou mínusových runech Tumpacha a krátkém kompletním pasu na Hlaváčka následoval nepodařený 4 na 3, který skončil interceptionem Zelenky. To bylo do konce čtvrtiny vše.

Krátkého hřiště hosté již využili. První velkou šanci na touchdown ještě dropem odmítl Beneš. Následovali dva dobré běhy Webstera a druhou šanci už Beneš zužitkoval, když přes bránícího Franka dokázal zachytit Websterův pas. Touchdown potvrdil kickem Petřík a hosté vedli 0:7. Domácí odpověděli prvním first downem, když si míč dvakrát ponechal Brown a donesl ho až na 30y. Bohužel však následoval fumble, když zpětný pas nezachytil Brejcha. Pardubice tak měli další velkou šanci, a byť domácí obrana zatlačila Stallions k druhému na 22, hosté si s touto situací poradili.Jak k tomu došlo ? 10y catch Horáček, 6y run Webster a 24y pas do end zony zachycený Kalousem. Petřík se opět nemýlil - 0:14. Domácí sice reagovali 15y catchem Vojtěchovského, ale sackem hned domácí útok vrátili zpět Smutný a následně Krpálek. Nepovedenou druhou čtvrtinu korunovali hosté dalším drivem do touchdownu, když si sérii catchů připsal Holub. Poslední byl 6y touchdown. Potvrzení opět bez problému, 0:21. Ve zbývající minutě se domácím přeci jen podařilo dostat na dostřel, když si catch připsal Hlaváček. Pokus o dlouhý touchdown však ukončila hostující obrana dalším interceptionem.

Obraz hry se bohužel ani po přestávce nezměnil. Domácí měli problém posouvat míč, hosté výborně bránili a navíc dokázali trestat v útoku. Hostujícím divákům se jistě líbil dlouhý 45y run, který po faulu znamenal posun až do red zony domácích. Dalši touchdown si tak chvíli na to připsal Jelínek, tentokrát 11y catchem. Domácí reagovali dvěma first downy, po pěkných catchích Babáka. Bohužel dál jak na půlku cesta nevedla a následoval punt. Hosté neponechali nic v náhodě a nejdelší hrou v zápasu zvýšili skóre již na 0:35, když si Beneš dokázal najít díru v domácí obraně a připsal si 77y touchdown. Po proměněn¨ém extra pointu Petříka již rozhodčí mohli spustit hodiny. Při vedení o 35+ se totiž nezastavuje čas. Domácí se dále snažili aspoň o čestné skorování, bohužel k němu byli stále daleko. Za zmínku tak stojí aspoň first downy Hlaváčka a Tumpacha. Pokus o field goal Vojtěchovského z 35y mířil vedle, a tak se domácí z bodů nakonec radovat nemohli. Naopak hosté dali ještě jeden touchdown, když si Holub připsal další dlouhý catch, tentokrát 47y. Pokus o potvrzení se nevydařil a tak se skore zastavilo na 0:41.

Připsali jsme si tak další porážku. Příští týden nás čeká domácí derniéra s hegemonem soutěže, Prague Black Panthers. K lepšímu výsledku se budeme muset hodně zlepšit.


Naši Partneři

Alpha_Electric
 POHL
vkelektro-plzen
mesto plzen
mestsky obvod plzen
mestsky obvod plzen
plzensky kraj

Najdete nás taky na:

Aktualita

Rada ČAAF rozhodla dne 26.10.2020 o ukončení zbývajících 4, dosud neukončených, soutěží, resp. lig. 

Všechny letošní soutěže tedy byly ukončeny bez vyhlášení pořadí nebo vítěze.

Kontakt - QR

qr kód pilsen patriots

Fotogalerie