Dnes jsme doma přivítali Brno Alligators.

Hosté začali na příjmu a z vlastních 30y vstoupili do prvního drivu. Hned si připsali první first down, když si pro něj po zemi doběhl Kilian. K dalšímu posunu hostům pomohla stará bolest Patriots v této sezoně. Hataj a vzápětí Krnáč předvedli facemasky a Brno bylo rázem kousek od red zony. Situaci však obrana ustála, nadějný run Nestra nekompromisně zastavil Sčerbák a hosté se chystali k pokusu o dlouhý field goal. Mířidla měl hostující kicker seřizená sice správně, ale pokusu chyběla délka. Patriots na první first down také nečekali dlouho, hned prvním runem si pro něj došel Hartnett. K dalšímu neměl daleko Šrom, ovšem Brownův pas nezpacifikoval. Došlo tak na 4 na 4. Pokus o překvapivý run však jen o pár inchů Lewisovi nevyšel. Následovalo od obou týmů pár krátkých běhů a nekompletních pasů, a tak si oba týmy jen vyměnili držení míče. Po dalším výborném zákroku Sčerbáka čekala hosty další těžká situace, z 3 na 15 byl však dlouhý pas na Michálka, který se prosadil přes Vonáska a připsal si tak zatím nejdelší 45y hru zápasu. Po povedeném reversu si Nestr připsal dalších 15y a hostům už scházelo pouhých deset yardů do end zony. Tím nám skončila první čtvrtina.

Tlak hostů pokračoval, 9y catch si připsal Michálek a hostující Fortelný už qb sneakem otevřel skore. Touchdown potvrdil Nestr a hosté vedli 0:7. Domácí sice odpověděli povedenými runy Brejchy a Browna, ale pak přišla ztráta míče. Váhajícímu Brownovi vypálil z držení míč Markvart a hosté na půlce míč zalehli. Šli na míč a hned udeřili. Nestr zachytil míč u své sideliny, jen tak tak ustál srážku s Frankem a přes střed si to pelášil až pro 49y touchdown. Hartnettovi se pak podařilo blouknout extra point, i tak ale Brno vedlo 0:13. Domácí se v tu chvíli trápili a ani z následného drivu žádnej posun nenásledoval. Prapor Patriotů se snažila držet obrana, po nepovedením fake field goalu dostal do ruky opět míč domácí quaterbeck Brown. Ten však necelou minutu před koncem našel svým pasem jen hostujícího Fojtijeva a Alligators tak měli něčekaně ještě jednu šanci na body do poločasu. I díky dalšímu výbornému zákroku Sčerbáka však skorovali jen za tři body, když se z 23y nemýlil Nestr. Domácí se ještě díky kompletnímu pasu na Hartnetta sice dostali na půlku, na víc než nekompletní pas do end zony na Šroma a krátký běh Hartnetta však již nebyl čas. V poločase byl tedy stav 0:16

Do druhé půle však vtrhli Patriots jak polytí živou vodou. Po zahřívacím běhu Hartnetta pro nulu následoval catch Vojtěchovského, dva běhy Hartnetta dohromady pro 21y a konečně i povedený dlouhý pas do kraze end zony, který zachytil Šrom. Vojtěchovský potvrdil a hned zkraje třetí čtvrtiny tak bylo skore 7:16. Zahanbit se nechtěla nechat ani domácí obrana, Nestra pěkně zastaviel Miesbauer a pak se domácím podařilo i zastavit 4 na inche. Patriots tak začínali další útočnej drive z poloviny Alligators. Poctivou runovou práci Hartnetta s Brownem nakonec pečetil 6y catchem pro touchdown David Hlaváček.Vojtěchovský se opět nemýlil a tak domácí snížili už na 14:16. Bohužel pak přišla nepozornost domácí obrany a Kilian se 43y catchem postaral o navýšení hostujícího vedení. A protože Janďourek prošel středem pro další dva body, vedli hosté opět o dvě držení míče - 14:24. Třetí čtvrtinu ukončil dlouhým catchem pro 23y domácí receiver Marek Babák.

Na začátku čtvrté čtvrtiny pokračoval nadějný drive domácích. Po catchi Loukoty se už dostali na polovinu hostů. Po faulu Brandla na Vojtěchovskýho už Patriotům chybělo něco málo přes 30y Bohužel obrana hostů dokázala všechny nebezbečí pohlídat a tak domácím nezbývalo než se pokusit z 30y o field goal. Špatným střídáním svému kickerovi ještě o pět yardů ztížili. Hosté pokus Vojtěchovského zblokovali a jistou runovou hrou zkušeně kontrolovali čas a i hru. Jiskřičku naděje se domácím pokusili skvělými zákroky v obraně vykřesat Miesbauer, Růžička a Vonásek. Hosté však překvapili zkompletováním 4 na 5 a k domácím se tak míč dostal až pouhé dvě minuty před koncem. Dva pěkné catche si sice ještě připsal Babák, ale víc už domácí nezískali.

Patriots si tak připisují čtvrtou porážku. Podaří-li se ale navázat na podstatně zlepšený výkon z třetí čtvrtiny, můžem se radovat už příští týden, kdy přivítáme dalšího Brněnského soupeře - Sígrs.