V sobotu jsme na domácím hřišti přivíítali favorita soutěže - Prague Lions.

Po loňských vysokých porážkách bylo jasné, že půjde o velmi těžký zápas a hned první útočný drive Lions to dokázal. Po dvou runech Ječného a catchi Hlaváčka si připsali firts down. Následoval krátký běh hostujícího quarterbecka Hayese a pak už první big play zápasu. Hayes neomylně našel pasem zcela volného Suchého a ten si připsal snadný, 50y touchdown. Po Kadlecově potvrzení hosté hned zkraje zápasu vedli 0:7. Domácí offense se však také předvedla. Po returnu Franka na 28y následoval přesný 12y pas Pahose na Kovaříka. Pak přišel další kompletní pas do first downu, tentokráte na Jakuba Radu. Pro třetí kompletní pas si Pahos tentokrát vybral Raitliffa a ten po 42y catchy mohl slavit první touchdown. Z pokusu o extra point byl po špatném snapu neúspěšný pokus o konverzi. Těsné skóre nám však dlouho nevydrželo. Ofenziva Lions se po pasech na Baileyho, Hlaváčka a runu Ječnýho dostala opět na dostřel. Další run Ječného, i pas na Baileyho obrana Patriots zastavila, ale poté zapomenula bránit Davida Hlaváčka a ten si tak připsal 12y catch touchdown. Po potvrzení Kadlece byl tak stav 6:14. Domácí útok se sice po returnu Franka a kompletním pasu Pahose na Loukotu podpořeným facemaskem Lions dostal skoro na polovinu soupeře, ovšem pak přišla série nekompletních pasů podtržená nepovedeným puntem. Lions dobré pozice využili, po dvou runech Ječného a catchy Suchého následoval 12y pas na Stevense a ten zaznamenal třetí touchdown Lions v první čtvrtině. Kadlec se navíc opět nemýlil a začalo se tak schylovat k debaklu. 6:21 Proti ale byl Petr Miesbauer, který si v krátkém sledu připsal 10y a 9y zisky. Čtvrtinu zakončil runem do first downu Raitliff.

Úvod druhé čtvrtiny však nezastihl Patriots v dobrém rozpoložení. Zahájit čtvrtinu zdržováním hry a hned poté false startem, to se opravdu často nevidí.Po krátkých runech Raitliffa, Miesbauera a opět Raitliffa se sice i díky ofsajdu hostů Patriots dostali ke krátkému čtvrtému downu, ten ale dropl Raitliff a hosté tak šli znovu na balon. První tři drivy Lions skončili vždy touchdownem a vypadlo to že další bude rychle následovat. Pas na Suchého, run Ječného, pas na Stevense a další run Ječného. Patriots ale zabrali a donutili Lions k 4&5 z 11y. Speaker zápasu sice predikoval, že by byla škoda dopustit další změnu na scoreboardu, ale nakonec jak můžete i slyšet v přiloženém videu byl nejen on spokojen. Přišel totiž interception Raitliffa, který přes celé hřiště skoroval touchdown !

Další dva body si Patriots připsali po poněkud divoké konverzi, když si Ryan Pahos zaběhal po celé šířce hřiště tam a zpátky než konečně našel v end zoně cíl. Cíl se jmenoval Marek Babák, který si v těžké situaci našel místo a zachytil pas. Rázem to bylo na rozdíl jediného touchdownu 14:21. Bohužel skore dlouho tak těsné nevydrželo. Filip Ječný totiž dokázal dvěma runy posunout Lions o třetinu hřiště. Dále po dlouhém pasu Hayese na Stevense následoval hloupý personal faul Blechy na druhé straně hřiště a po půlení vzdálenosti od end zony zbývalo Lions jen 5y. To už nebyl pro Filipa Ječného problém a po dalším Kadlecově potvrzený hosté vedli 14:28. Patriots se pokoušeli o rychlou odpověď. Raitliff dokázal returnovat na půlku Lions, následoval run Miesbauera a také Pahose, kterého zastavil jen za cenu facemasku Jakub Ječný. Domácí tak byli už pouhých 9y od skórování. Bohužel Pahosův úspěšný run zrušil flag. Po kompletním pasu na Babáka se sice povedlo ztracené yardy získat zpět, ale i tak z toho byl 4&6. Jelikož domácí kicker Martin Vojtěchovský nebyl dnes k dispozici, bylo rozhodnutí jasné. Hrajem. Pahosův pas však zachytil Brejcha a tak z toho bohužel nic nebylo. Vlastně ano, po akci si head coach Jesse Thompson svýmy prostesty podal přihlášku do neoficiální soutěže realizačního týmu o nejvíce ztracených yardů. S ofenzivním koordinátorem Kurfirstem to tak mají -10:-10, head coach ale vede o vyloučení ze zápasu. Uvidíme jak na hozenou rukavici v příštím zápase zareaguje defenzivní koordinátor Larry Lewis. Ale dost srandy, zpátky k zápasu. Lions se po předchozím interceptionu Raitliffa posouvali spíše po zemi, ale nijak slavně. Byl z toho punt a tedy druhý zastavený drive pro obranu. Ještě jednu šanci však Lions dostali, protože Pahosovi hosté vyrazili míč a následný fumble zalehl Kamil Rusín. Lions zbývalo posledních 25 vteřin a za tu dobu i přes tři pasové pokusy další body nepřipsali. Poločas tak skončil 14:28

Druhý poločas začal povedeným onside kickem Lions. Po dalších dvou runech Ječného a Hayese si další touchdown připsal krátkým runem Filip Ječný. Kadlec tentokrát minul - 14:34. V dalším průběhu třetí čtvrtiny se skore neměnilo, Za zmínku stojí dlouhý pas Pahose na Loukotu. Patiots byli blízko, ale při runu Miesbauera ze 2y mu hostující obránce Kubík nějakým záhadným způsobem vyrval míč z rukou a jal se returnovat. Petr Miesbauer však akci nezabalil a po 20y míč hostujícímu hráči zase vyrazil a získal tak míč zpět. Body však z akce nevytěžili.

Ve čtvrté čtvrtině promrzlí diváci mohli vidět třetí touchdown Filipa Ječného, jak jinak než po krátkém runu. Poté si druhý touchdown připsal také "nevděčník" David Hlaváček. Poslední slovo ale opět patřilo Patriotům. Anthony Raitliff předvedl další nádherný run a po 46y se i on mohl radovat z třetího touchdownu. Aby nebylo radosti málo, touchdown potvrdil svým prvním extra pointem Marek Babák. Lions si tak připsali vítězství 48:21. Ovšem výkon Patriots měl parametry, jak ostatně uvedl i trenér soupeře v následné tiskové konferenci.

Příští týden jedeme do Ústí nad Labem, kde na nás v neděli čekají Blades.