Bez největší posily, quarterbecka Forciera se museli dnes obejít domácí Stallions v dnešním zápase s Pilsen Patriots. Útok domácích tak vedl teprve 18ti letý junior Matěj Linek. Úvodní los vyhráli Patrioti a zvolili příjem. Po kick offu a returnu Koubka začínali Patrioti útok z vlastních 41y. Po běhu Browna následoval rychlý first down. Další přišel po třech kompletních pasech na Hlaváčka. V další sadě downů už se nezadařilo, při 4 na 5 Brown přehodil Šroma. Na balon tak šli na vlastních 30y domácí. Linek začal nebojácně a hned si došel po zemi pro pět yardů. S dalším posunem mu pomohl krátkým runem Jelínek a 15y penaltou Hájek. Další posun se však nekonal, po dvou nulových runech následoval incomplete a punt. Punt zpacifikoval na vlastních 27y Ščerbák. K prvnímu downu neměl daleko Hartnett, ale byl zastaven Hulmanem. Pardubice začínali po puntu svůj útok z vlastních 25, ale víc než 6y catch Petříka nepředvedli. Povedeným puntem však hosté začínali svůj drive až z hranice vlastní red zony, Po runu Brejchy a catchi Hlaváčka si hosté připsali další first down. První dlouhou akci pak předvedl Šrom, když zachytil 40y pas Browna. To bylo do konce čtvrtiny vše.

Druhou čtvrtinu tak začínali Patrioti v nadějné pozici ovšem zachyceným Interceptionem jejich snahu zmařil Soukup. Prvním delším pasem se blýskl i Linek, když si na půlce připsal catch Horáček. Po dalším faulu Patriots a povedeném runu Jelínka přišel fumble Horáčka, který se podařilo získat Patriots. Bohužel Hlaváček na druhé straně předvedl to samé a tak následoval další drive domácích. 29y chybějících do touchdownu jim opět zkrátila nedisciplinovanost hostů. Při pasu do end zony posoudili rozhodčí těsnou obranu hostů jako pass interference a do cíle tak chyběla jen polovina.Další posun domácí připsali po nesportovním chování Hartnetta. Zbývajících pár yardů už ukrojil runem domácí Ondřej Ministr. Po potvrzení se tak domácí ujali vedení 7:0. Za tohoto stavu šli také obě mužstva na poločasovou přestávku.

Druhý poločas začali na příjmu Stallions. Po výkopu out of bounds začínali z vlastních 35y. A začali pěkně z ostra. 28yardový pas Linka zachytil Holub, po krátkém běhu Ministra následoval dlouhý pas do End Zony, kde Šrom neuhlídal Horáčka. Domácí tak po povedeném extra pointu zdvojnásobili své vedení na 14:0. O odpověď se Patriots nemohli ani pokusit, protože hned přišel fumble Hartnetta, který získal domácí Zelenka. Ačkoli domácí předvedli jen 3 a punt, v útoku mohli pokračovat po další chybě Patriots na příjmu. V sérii ztrát se nechtěli nechat zahanbit ani domácí a tak naději na obrat dal Patriotům zachyceným interceptionem Hataj. A vypadalo to, že to hosty skutečně nakoplo. Další dlouhou souhru předvedl Brown se Šromem, byl z toho 45y catch. Po kratších kompletních pasech na Babáka a Šroma následoval snad první faul domácích při 4 na 2 a po ofsajdu z toho byl first down. 4 na 2 se opakoval i v další sadě. Byť se zdálo, že Brown si došel pro touchdown, byl z toho jen first down a další 4 pokusy na zdolání pouhého yardu. Byť si hosté situaci notně zkomplikovali, nakonec se Brownovi povedlo najít v levém rohu end zony Hlaváčka a přišlo tak důležité snížení. Bohužel Vojtěchovského extra point domácí sblokovali. V úvodu čtvrté čtvrtiny Patriots zatlačili domácí a byť se z 2 na 25 stal po pasu na Horáčka 3 na 2, Patrioti šli opět rychle na míč. V tuto chvíli se jim podařilo s míčem rychle hýbat, přišel first down Hlaváčka, dlouhý run Browna. Po catchích Šroma a Babáka už byli hosté na polovině Stallions. Pak bohužel přišla chyba Babáka, když se po kompletním pasu pokusil přidat další yardu a míč mu z rukou doslova vyrval Hulman. Domácí v tu chvíli s míčem už moc nepostupovali, hráli krátké běhové hry a tlačili čas. K tomu jim nechtíc pomohl Hartnett, kterému se podařilo muffnout punt. Volného míče se zmocnil Šupej a pro Patrioty tak přišla další komplikace. I tak ještě obrana dala šanci útoku zápas vyrovnat. Poslední drive zahájili Patrioti z vlastních 18y. Na půlku se dostali rychle, další catch předvedl Hlaváček, podpořil ho runem Brown a catchem Lukáš Kadlec. Další first downy si připsali Vojtěchovský a Babák. Bohužel, z 30y se už nezadařilo. Při 4 na 10 si domácí v rohu end zony pohlídali trio Vojtěchovský, Hlaváček, Kadlec. Pak již zaklekli míč a bylo po zápase. Viděli jsme celkem vyrovnané utkání, ve kterém byli nakonec zřejmě zaslouženě šťastnější domácí.