V neděli 5.5.2019 jsme na fotbalovém stadionu v Jihlavě nastoupili proti stále neporaženému nováčkovi Vysočině Gladiators. Více než 500 díváků vidělo v nepřílíš vlídném, sychravém počasí velmi dobré utkání v němž Patriots bohužel tahali za kratší konec. Ale popořadě.....

Výkopem začli zápas Patriots, pokus o krátký kop a následný zisk míče však nevyšel. A tak šla na míč Vysočina a zásluhou dvou runů Bence a dvou catchů receivera Calty se hned zkraje dostali na dostřel end zony. Touchdown však slavili až při úspěšném 4&2, když Purdie zachytil Langfordův pas. Kodým proměnil extra point a bylo to hned zkraje zápasu 7:0. Patriots první útok nevyšel, po dvou nekompletních pasech a krátkém runu následoval punt kousek za polovinu hřiště. Když to vypadalo, že se Patriots dostanou rychle zpátky na míč, přišla první série chyb. Při domácím 4&7 přišel ofsajd a Gladiators tak chyběli pouze 2y do first downu. Langford se rozhodl dlouhým hodem atakovat endzonu, jenže míč nakonec doletěl jen na 2y kde ho zachytil Pahos.Domácí tak ze 4 downu vytěžili víc než slušný punt a o chvilku později bylo ještě hůře. Obrana zatlačila Patriots a po Pahosově pasu do nikam rozhodčí správně ukázali safety - 9:0. Dobrou výchozí pozici Gladiators využili ještě jednou, 31y runem se prosadil Benc a po potvrzení Kodým tak ještě před polovinou první čtvrtiny domácí vedli 16:0. Ani ne za minutu se na scoreboard dostali i Patriots, po 15y runu Miesbauera přišel 68y run Pahose do touchdownu. Po neúspěšných pokusech v předchozích zápasech se tentokrát ujal rozehrávky extra pointu ofenzivní koordinátor Larry Lewis a ve spolupráci se synem Zachem a kopajícím Babákem (který do rodiny nepatří) připsali i potvrzení. 16:7. Bohužel pak udeřila opět Vysočina. 26y pas Langforda zachytil v end zoně mladý talent domácích David Calta. Aby se nám junioři moc nervali, zareagovali Patriots 27y pasem do touchdowna na Jakuba Radu. Divoká, ale zábavná první čtvrtina tak skončila 23:14.

Skoro polovinu druhé čtvrtině zabral dlouhý drive hostů, kdy přes několik 4 downů proměněných Raitliffem přešli Patriots až k 1&goal z 8y. Bohužel z toho byl jen FG Babáka z 23y. Domácí útok však neprochlad, už za dvě minuty se radoval z touchdownu Purdie, když zachytil 7y pas od Langforda. Do konce poločasu byly ještě blízko ke skorování domácí, ale pokus o field goal z poslední akce byl příliš krátký. V poločase tak byl stav 30:17.

Třetí čtvrtina začala stejně jako druhá, dlouhý drive Patriots vedl po zemi Pahos s Raittlifem, podpořený dle domácího hlasatele catchem velkého muže s číslem 14. Touchdownové razítko na drive dal zachycením 12y pasu od Ryana Pahose Martin Loukota.Babák potvrdil - 30:24. Patriots se pak opět podařilo zastavit domácí útok a z vlastních 12y začínali další drive. V něm byl hodně blízko k další big play Jakub Rada, bohužel dlouhý Pahosův pas jen těsně nezachytil a Patriots se tak do vedení nedostali.

Ve čtvrté čtvrtině se prvního touchdownu dočkal i domácí running back Dunovský, který patřil taktéž k výrazným hráčům zápasu. Vysočina tentokrát volila konverzi za 2 a ta byla po spolupráci Langforda s Čermákem úspěšná.Patriots se díky rychlým posunům Raitliffa a Pahose dotáhli na rozdíl jednoho skorování po druhém touchdownu Jakuba Rady. Pokus o extra point byl tentokrát zblokován a skore tak bylo 38:30. Domácím se ovšem dlouhým drivem povedlo nejen ukrojit dost času, ale i skorovat Purdiem po pasu Langforda. Hosté dokázali ještě jednou zareagovat, 25y run do touchdownu si připsal quarterbeck Pahos. Bohužel v posledních dvou minutách se i přes vybrané všechny timeouty nepodařilo Patriots dostat k míči a domácí zápas doklekali k vítězství 45:37

Ačkoliv z Vysočiny vezeme porážku, není třeba klopit hlavy. Výkon všech hráčů má vzestupnou tendenci, udrželi jsme krok s neporaženým týmem a celý zápas jsme byli ve hře o vítězství. Teď přijdou zápasy pravdy s divizním soupeřem - Pardubicemi Stallions. Již v sobotu na domácím hřišti na 1.ZŠ od 14:00. Tak neváhejte a přijďte nás podpořit v boji o play off.