V 5.kole Paddock ligy přivítali Patriots divizního rivala Ústí nad Labem Blades.

Úvodní útok měli Patriots. Po returnu Reddinga a dvou kompletních pasech na Patrika Vainera byli Patriots už na polovině hostů. Patriots zkoušeli štěstí i po zemi, ovšem obrana Blades si Ofori-Dankwaha od začátku velmi dobře hlídala. A tak museli Patriots opět vzduchem, díky Vainerově bojovnosti se povedl i čtvrtý down na 4y a Patriots k cíli chybělo už jen pár yardů. Ještě méně to bylo po zachycení Rady. Bohužel obrana Blades na Reddinga zatlačila a po intentional grounding se Patriots dostali tak daleko, že z dlouhého drivu byl jen punt. Blades začli dle očekávání, run Jenšíka a rázem byli na polovině hřiště. Následoval pas na Imra a další run Jenšíka, kterýho ještě dokázal zastavit Vonásek.Při runu hostujícího quarterbecka Bláhy se však domácí obrana provinila proti pravidlům a Blades byli opět blíž. Jenšík dalším během přiblížil míč na 11y a tam už ho dostal Jakub Imr, který se zastavil až v touchdownu. Potvrzení nedělalo Štěpánkovi celý zápas problém, 0:7. Domácí pokus o odpověď skončil velmi špatně. Reddingův pas na Younga nedokázal William zkrotit, čehož využil Corpening a z 42y vrátil míč do touchdownu. Na konci čtvrtiny tak byl stav již 0:14.

Druhá čtvrtina a vlastně celý zápas přinášela dost podobný obrázky. Ofori-Dankwah byl obranou Blades perfektně pohlídaný, a tak Plzeň sunulu míč vzduchem. Po Vainerovi si catche připsali i Rada a Hlaváček.Po dalším catchy Vainera byli Patriots opět na hranici red zony, ovšem hosté opět dokázali na Reddinga zatlačit. Když se na domácího quarterbecka v jednu chvíli dostanou hostující Jirgle, Drhlík a Bartoň, není divu, že následuje další ztráta yardů. a poté neúspěšný čtvrtý down. Ústí si opět nedělalo zle, po 15y runu Jenšíka dostal do ruky míč tentokrát Corpening a připsal dalších 45y. Že i Jenšík jde zastavit pak ukázal Nguyen. A tak si Bláha začal pomáhat i vzduchem, 15y připsal Imr. Důležitý 3 na 4 proměnil ve first down Jenšík a pak už quarterbeck Bláha svým runem skoroval třetí touchdown.0:21 po Štěpánkově extra pointu. Pak se konečně zúročila i snaha Patriots. Rada catch 15y, následně Young catch pro 55y a další first down Rada. Z osmi yardů pak Redding našel v endzoně Vainera a Patrik tak mohl slavit první touchdown Patriots. Těm se potvrdit nepodařilo. Odpověď Blades ale přišla opět záhy. Kickoff vrátil na 45y Corpening.Po runu Bláhy nedovoli žádné yardy Jenšíkovi Soukup, ovšem dlouhý třetí down zkompletoval Bláha pasem na Imra. Při třetím na 10 přišel touchdown, když zachytil Corpenning 40y pas. Po potvrzení byl tak stav 6:28. Za tohoto stavu skončil první poločas.

Jestli si někdo myslel, že Patriots ještě mohou se zápasem něco udělat, byl z omylu vyveden hned na začátku druhého poločasu.Výkop Patriots vrátil na 30y Imr a poté rovnou zachytil pas Bláhy a po nejhezčí akci zápasu navýšil na 6:35.Po třech a ven a puntu na půlku Ústí dalo definitivní razítko.Po dlouhem pasu na Corpeninga chyběli Blades jen dva yardy a ty napodruhé překonal Jenšík. 6:42. Definitivní ránu do vazu dostali Patriots po dalším drivu, když se nepodařil snap při puntu a míč nakonec až v end zoně zalehl Drhlík. To bylo také poslední skorovaní zápasu.

Ve čtvrté čtvrtině jsme viděli zachycený interception i na straně Patriots, když pas Bláhy zachytil Soukup. Dostal přitom náležitě naloženo, prý čistě. Další íčko si připsali i Blades, kteří následně při ataku endzony přišli o míč a fumble získal Bárta. Poslední radost domácím zatrhli sudí, když Vainer z pozice QB našel pěkně Hlaváčka a mohl z toho být dlouhý touchdown. Bohužel se zřejmě radoval moc, protože rozhodčí z klobouku vytáhli nesportovní chování a i tahle drobná radost nebyla Patriots dopřána.

Zápas tak zaslouženě ovládlo Ústí nad Labem Blades a udělalo tak velkej krok do semifinále ligy. Patriots si to příští týden v Praze rozdají s Mustangs o předposlední místo v divizi.