Senioři
Senioři Pilsen Patriots
Seniorský tým obsadil 3. místo ve druhé lize v loňském ročníku 2017
Dnes jsme odehráli v Praze s Lions třetí zápas Bitters ligy 2018.

S Lions jsme prohráli po slušném výkonu v prvním kole 19:55, takže cíl byl jasný. Zkomplikovat favorizovanému soupeři co nejvíc život.

Bohužel jedinou výhru jsme si připsali hned v úvodu, po vyhraném losu volíme příjem. Po returnu Hlaváčka začínáme na vlastních 12y. První posun si catchem připisujem díky Šromovi, další kompletní pas na Hlaváčka končí fumblem mimo hřiště. Čeká nás třetí na 15, který proměňujeme díky prohřešku obrany Lionů. Druhý first down získáváme díky catchi Loukoty. Layton Brown zkouší další pasy, bohužel adresáta nenachází. Při třetím downu však opět následuje faul obrany a automatický první down. V zápětí si domácí obrana připisuje flagový hattrick a tak už jsme na půlce soupeře. Z této pozice se dlouho neradujem, přichází první ztráta, když si na Interception počká Šisl. Následuje první drive útoku Lionů z vlastní poloviny. Domácí quarterbeck Zachary Bartlow kompletuje hned svůj první pas, pěknejch 22y si připisuje Hamza. Následně se štěstím zachytává míč do jedné ruky Roba. Krátký třetí down proměňuje ve first down runem sám domácí quarterbeck. V další hře si připisuje first down Ječný a pak už se domácí fanoušci radují z prvního touchdownu. 14y catch si připisuje Hamza, kopem potvrzuje Farkaš - 7:0.

Patrioti se snaží o odpověď, catch si připisuje Šrom, ovšem to je z drivu vše. Hlaváčkovi se navíc příliš nepodařil punt, míč se odrazil zpět a Lions začínají další útok na polovině Patriots. Hned první akcí nachází Bartlow Nejdla, jehož cestu pro touchdown na poslední chvíli zastavuje Šrom. Domácí running back Filip Ječný si se zbývajícím yardem na dvakrát poradil a Farkaš tak dalším extra pointem zvyšuje na 14:0. Patriots v následném útoku předvádí pouze krátký kompletní pas na Babáka a tentokrát povedenější punt Hlaváčka. Domácí jsou však v laufu, vzdálenost hned zkracuje 38y catchem Fuentes. Pro další first down si jde domácí quarterbeck po zemi sám. Poté z deseti yardů nachází bezpečně pro touchdown Suchého a Farkaš napodruhé extra point proměňuje. Do konce čtvrtiny se ještě podaří domácí obraně zastavit útok Patriots nepopulárním tři a ven.

Tři a ven se však nakonec nekonalo, domácí se dopustili roughing the kicker a Patriots tak zůstávají na míči. Díky americké spolupráci Brown-Hartnett získávají hosté first down. Pak však přichází další interception, tentokrát dokonce vrácen do touchdownu. Hrdinou domácí bouřící zaplněné tribuny se pro tuto chvíli stává Libor Boucký, jehož vzápětí doplňuje kopem Farkaš. 28:0. Patrioti poté opět díky domácí nedisciplinovanosti získávají first down. Další si připíše Hlaváček povedenou trickplay při puntu. Štěstí si Patriots vybírají dosytosti, při dalším čtvrtém downu Brown ve velké tísni nachazí Hartnetta a ten uniká do dalšího first downu. "Z pekla štěstí" drive však body nekončí, druhý interception si při ataku end zony připisuje Šisl. Tento drive byl moc na domácího Michálka, který hlasitě pucuje svou defenzivu. To určitě zabralo, protože takhle blízko už se Patrioti k bodům nedostali. Domácím k dalším bodům chybí prakticky celé hřiště. To se jim překonat nepodařilo i přes dlouhý run Ječného a Lions jsou nuceni puntovat. K puntu dochází i u Patriots. Domácí opět trestají, catch si připisuje Hamza a dvakrát Suchý. Z touchdownu se následně raduje Ječný. Farkašovi se po špatném snapu poprvé nedaří proměnit extra point. Ačkoliv do půle už chybí jen minuta, domácí si ještě jeden touchdown připíší. Patriots se nedaří získat first down, navíc riskují 4 na 6 a z luxusní pozice Lions opět profitují. 15y catch touchdown si připisuje Fuentes, Farkaš potvrzuje a do kabin se jde za stavu 41:0

Díky vedení domácích o 35 a více bodů vstupuje v druhém poločase pravidlo o běžícím času. Přesto na touchdown nečekají domácí fans ani minutu. Po neúspěšném pokusu Vojtěchovského o onside kick si hned v první hře bere míč do ruky Václav Kubačák a pouští ho až v end zoně. Farkaš se opět nemýlí, 48:0. Domácí již do hry nasazují backupy, hosté i přes velkou snahu a několik pokusů o čtvrtý down scoreboard neohrožují. Hra tak rychle ubíhá, vidíme ještě běhový touchdown v tu chvíli již quarterbecka Roby a jistý 38y field goal Farkaše.

Prohráváme tedy 58:0. Soupeř dominoval od prvního útoku a rozdíl je tak zcela zasloužený. Liga však pokračuje již příští týden, nezbývá než se oklepat a připravit se na Alligators.

Naši Partneři

Najdete nás taky na:

Aktualita

Trénink ve čtvrtek 22.2.2018 od 15:30 hodin na hřišti 20. ZŠ, Brojova ulice, Plzeň.