Start se povedl ! Po dlouhých 2505 dnech se nám podařilo vyhrát zápas v české nejvyšší soutěži ! Pojďme se podívat, jak k tomu došlo.

Úvodní výkop obstarali Patriots, hostům se povedl return na 40y. Po kompletním 6y pasu Fortelného však obrana Patriots zatlačila Kiliana o 8y zpět a po nekompletním pasu při třetím downu následoval punt. Ten dokázal Raitliff vrátit až na 35y Brna Alligators a tak domácí začínali první útok z výhodné pozice. Domácí quarterbeck Ryan Pahos začal kompletním pasem na Vojtěchovského, byla z toho však ztráta 1y. Následoval nulový run Miesbauera a 5y run Pahose. Při 4&6 pomohla hostující obrana, když se dopustila false startu. Krátký čtvrtý už Pahos quarterbeck sneakem proměnil. V další sadě downů to po krátkém runu Miesbauera, nekompletním pasu Pahose a faulu Táborského ma velkou slávu nevypadalo, ovšem opak byl pravdou když si vzal míč Anthony Raitliff a doběhl s ním až do end zony. 16y run, touchdown 6:0. K pokusu o extra point Vojtěchovského nepustila chyba při snapu. Hosté se po faircatchi chystali na odpověď z vlastní 32y. První first down si po 12y runu připsal Kilian, následoval kompletní pas Fortelného na Robíška pro další first down. O 4y zpět museli Alligators po sacku Blechy. Problémy jim to však nezpůsobilo, Fortelný si zopakoval spolupráci s Robíškem a ten zachytil míč pouhých 5y před end zonou. Akci v touchdown proměnil runem Kilian a po úspěšném extra pointu Nestra šli Alligators do vedení 6:7.Domácí odpověděli 8y catchem Loukoty, dlouhým 20y runem Miesbauera a dalším pasem Pahose na Loukotu, tentokrát pro 27y. Po dalším 20y runu Miesbauera a catchi Babáka skončila první čtvrtina.

Dobré pozice však Patriots nevyužili, hostující obrana zabrala a tak z tohoto drivu byl jen neúspěšný pokus o field goal, když se Vojtěchovský opět nedostal ani k pokusu kvůli špatnému snapu. First down pro hosty pak zaznamenal runem Špringer, po facemasku domácích se Brno dostalo už na 40y Patriots. Tam však Špringerovi při dalším runovém pokusu vyrazil míč Raitliff a v následném zmatku se nejlépe zorientoval Mráz, který tak zalehl fumble. Na polovinu pak donesl míč Miesbauer. Po častých běhových pokusech přišel čas taky o nějakou big play. Vojtěchovský ještě Pahosovu nabídku nevyužil, ovšem z další akce si připsal dlouhý catch Jakub Rada. Pak přišli chvíle našich Američanů. Pahos run pro 7y i díky tvrdému bloku Raitliffa na Nestra. Další fd run si připsal Raitliff a povedenou pasáž made in usa dokonal 11y runem středem do touchdownu Pahos. Vojtěchovský extra point proměnil a bylo z toho vedení 13:7. Hosté však opět zareagovali povedeným drivem. Posun jim zajistil během Kilian, chyceným pasem Doležal. Po dalších 2 runech Kiliana Fortelný našel přesně Zezůlku a když k tomu přičteme následný pass interrference Kameníka byli Alligators jen pár yardů od touchdownu. Hostujícímu týmu sice zkomplikoval sackem situaci Mráz, ovšem Fortelný dalším pasem našel Doležala a bylo srovnáno. S extra pointem opět neměl problém Nestr a tak minutu a půl před poločasem hosté vedli 13:14. I tak šli do kabin spokojenější Patriots. Anthony Raitliff totiž předvedl výborný return, když postupně vykličkoval snad přes pět hostů až k levé lajně, kde ho zastavili až pomocí facemasku. Domácí tvrdě trestali,Ryan Pahos našel přesným 30y pasem Jakuba Radu a ten se radoval z touchdownu. Ten domácí opět nepotvrdili, ale i tak vedli 19:14. Poslední akcí poločasu byl ještě dlouhý pokus Fortelného, ten však zachytil Raitliff a mohlo se jít do kabin.

Začátek druhé půle přinesl trošku uklidnění. Miesbauerův dlouhý catch zrušil faul, další pokusy nikam nevedli. Podobně se vedlo při prvním útočném drivu Alligators, nekompletní pas, run Kiliana a další nekompletní, když míč k hostujícímu receivrovi nepustil pozorný David Pivovar. Hosté se na vlastní půli sebevědomě a trochu drze pokusili o fake punt při 4&3, úspěch však slavit nemohli pro ilegální formaci. Následný punt se vůbec nepovedl, míč vylétl ze hřiště na 37y Alligators. Dalších 15y si domácí připsali díky faulu na Raitliffa.Dalších 7y si runem připsal Pahos. Následoval run Miesbauera pro -3y a pak Pahosův pas do endzony, kde si na hranici sebeobětování u levé tyče připsal druhý, tentokrát 16y touchdown Jakub Rada. Hosté se na odpověď opět nezmohli a tak v závěru třetí čtvrtiny začínal dalším drive Patriots z vlastních 11y. O drobné posuny se postarali runy Miesbauer a Pahos.

To byl však jen čajíček, proti první akci čtvrtiny poslední. Ryan Pahos ji zahájil neuvěřitelným 73y dlouhým runem pro touchdown !!! Vojtěchovský se nemýlil a z Alligators to nevypadalo dobře - 32:14. Jiskřičku naděje však vykřesali, když předvedli pěkný drive. Doležal s Kilianem předvedli krátké runy, následoval 40y pas Fortelného na Doležala a Alligators cítili šanci. Domácí obrana zatlačila, donutila hosty k 4&goal ze 2y i přes hlášenou defenzivní akci "Hlavně žádnou chybu", která skončila trestem pro defenzivního koordinátora Libora Kurfirsta za nesportovní chování.I tak si Alligators poradili a Kilian po 1y runu slavil druhý touchdown. Nestr opět potvrdil, 32:21. Pokus hostů o onside kick i přes drobný šok bez problémů zachytil Martin Loukota. Patriots se již nikam nehnali, dobře pracovali s časem a tak se Alligators dostali k míči až dvě minuty před koncem. Po třech nekompletních pasech Fortelného zachytil ten čtvrtý Václav Frank a po 40y interception returnu do touchdownu mohli Patriots defintivně slavit vítězství 38:21.

Patriots, vedený novým head coachem Jesse Thompsonem, si tak připisují první vítězství v sezoně. Další se pokusíme získat příští týden proti Lions, které přivítáme opět doma na hřišti 1.ZŠv sobotu 13.4. od 14:00. Tak nás v tom nenechte, mnoho lepších týmu sem letos po přesunu Black Panthers do AFL nepřijede. Go Patriots !!!

Odkaz na web ČAAF s Akcí zápasu a rozhovorem Head coache Jesse Thompsona:  Zpráva ČAAF k zápasu