Skoro s půlročním zpožděním začala dnes 1.liga amerického fotbalu Paddock Liga 2020.

Úvodní výkop celé soutěže obstarali dnes Prague Mustangs. Patriots se return moc nevydařil a tak začínali z hloubky vlastní poloviny. Na první dva downy se velmi nadřeli, při prvním se blýskl dlouhým runem domácí QB Quevin Redding.Při dalším posunu zase Patriots zbrzdilo -10y za faul. I tak si s tím Patriots poradili a po sérii povedených her se dostalo až na 1y od end zony.Tam Redding předal míč další letošní posile Williamu Yungovi a ten zařídil první touchdown zápasu. Ten potvrdil bez problému Vojtěchovský. Úvodní povedený drive trval přes 6 minut. Na další body jsme už tak dlouho nečekali, obrana Patriots získala fumble a útok se tak po chvilce vracel na hřiště. Po chvilce již rozhodčí opět zvedali ruce nad hlavu na znamení touchdownu, Reedingův dvacetiyardový pas totiž zachytil v emd zoně Patrik Vainer. Martin Vojtěchovský se opět nemýlil a domácí vedení narostlo na 14:0. Poté se předvedl i útok hostů, atak end zony se však nevydařil a tak následoval pokus o field goal. Ten však neprovedli vůbec dobře. Hostující kicker totiž trefil jen domácí obranu, navíc tak nešťastně že míč si našel Evan Richardson a po 85y returnu zvýšil vedení domácích. Vojtěchovský také potřetí potvrdil a první čtvrtina tak skončila 21:0.

Druhá čtvrtina nabídla podobný obrázek, Mustangs se příliš nedařilo s míčem posouvat dopředu a po většinu času byl na míči útok Patriots. Ten se dokázal posouvat zejména po zemi, ať už si míč nechal přímo quarterbeck Reeding, či ho předal Youngovi. Trošku překvapivě však jediné dva touchdowny přišli po pasech. Oba si připsal objev loňské sezony Jakub Rada.První přišel zhruba po 5 minutách 2.čtvrtiny po 15y pasu Reedinga. Druhý byl o 2 yardy kratší a uzavřel dění v prvním poločase.

Pětatřicetibodové vedení znamenalo aktivaci pravidla o nezastavování času, ovšem to vydrželo pouhých 6 minut. Mustangs se tentokrát vyvarovali chyb a po dvou dlouhých runech středem hřiště se dostali do red zony Patriots. Hostující RB Chramosta korunoval povedený drive 7y touchdovnem a Pavel Horák ho stvrdil extra pointem. Domácí však s odpovědí přišli záhy, William Young dalším krátkým runem skoroval svůj druhý touchdown. Vojtěchovský se opět nemýlil, ovšem pro špatný snap jeho EP tentokrát neplatil. Došlo k docela kuriozní situaci, když holder míč špatně zachytil a ten před kopačkou domácího kickera skočil o zem.

Poslední čtvrtina už patřila do konce sympaticky bojujícímu nováčkovi. Hned v úvodu si připsal druhý touchdown také Roman Chramosta, pokus o konverzi však hostům nevyšel. Následný drive domácích skončil pokusem o field goal. Martin Vojtěchovský však trefil jen břevno a hostující hráč míč zachytil a jal se returnovat. Kdyby si mohl vybrat, určitě by raději míč zaklekl. Jeho return totiž na kraji red zony ukončil velmi tvrdým, ale s pravidly korespondujícím zákrokem další navrátilec do týmu - Martin Vokurka.

Hostující hráč nakonec hřiště musel opustit na nosítkách. Další pokus o field goal Vojtěchovský poslal jen do branky na fotbal a tak také poslední body zápasu zapsali Mustangs, když 10y run do touchdovnu Martina Pechouše potvrdil konverzi hostující QB Martin Erneker. Domácí se ještě dostali na dostřel, bohužel poslední pas do end zony jen těsně nezachytil Zach Lewis.

Oba týny zaslouží pochvalu, Patriots zejména za výbornou první půli, Mustangs za progres během zápasu a neutuchající bojovnost. Oba týmy šli tvrdě za body, během zápasu jsme neviděli jediný punt. Srpnové počasí přeci jen není pro hráče úplně ideální a vybírá si svou daň, spoustu hráčů už během třetí čtvrtiny brali křeče. K tomu připočtěme tvrdé zákroky a máme z toho návštěvu nemocnice minimálně pro jednoho hráče z každé strany. Doufejme, že se všichni dají brzy do pořádku a uvidíme je opět na hřišti.

Závěrem se patří poděkovat divákům za pěknou kulisu, cestu si do hlediště našlo opět více diváků než v předchozích letech.

Patriots můžete vidět opět již příští týden. V neděli zajíždí na půdu divizního rivala Ústí nad Labem Blades a mohou tak již v druhém kole ukázat, že si oprávněně dělají zálusk na play off. Nebude to však nic jednoduchého, vždyť i v loňské sezoně v Ústí Patriots prohráli.33:30. Tak v neděli 23.8.2020, areál Olšinky v Ústí nad Labem, kickoff v 15:00. Go Patriots !!!