V neděli 21.4. jsme nastoupili k zápasu 3.kola Paddock ligy nejen bez distancovaného kouče Jesse Thompsona, ale také bez jedné z opor Anthonyho Raittlifa, který byl na základě videa ze zápasu s Lions taktéž distancován na jedno utkání. A tak se k dalšímu záskoku do pole odhodlal defenzivní koordinátor Libor Kurfirst. K dispozici oproti zápasu s Lions už byl Martin Vojtěchovský.

Úvod zápasu patřil Patriots.Po dvou runech Miesbauera (15y) a Pahose (20y) přišel sice nekompletní pas na Vojtěchovského, ale díky faulu domácí obrany z toho byl i tak posun na 29y. Po dalším runu Pahose a dalším faulu domácí obrany byli Patriots již na 5y. Tuto vzdálenost již bez problémů překonal Petr Miesbauer. Vedení 0:6 však domácí snížili při dalším šíleném pokusu o extra point. Nguyen totiž z rozehrávky přehodil nejen holdera Lewise, ale i kickera Babáka. Ten se aktivně vrátil někam na 40y, kde živý míč získal do svého držení. Místo aby šílenou hru ukončil, ještě je vygradoval. Pod tlakem domácího special teamu se pokusil o pas, který namířil přesně do rukou domácího Pohořalýho, který si pak už bez problémů došel pro dva body. Nadšení z prvních bodů však Blades dlouho nevydrželo. Sice se po několika runech Imra, quarterbecka Mráze a dvou kompletních pasech na Pěničku dostali na hranici red zony. Tam ale zaúřadovala obrana Patriots. Nejprve Marek Růžička dokázal sackem Mráze domácí o 8y vrátit, dílo pak dokonal po kompletním pasu na domácího receivera Lukáš Kadlec, který zalehl vyražený míč a získal tak fumble. Možnost navýšit vedení tak dostal opět útok Patriots. Po kompletních pasech Pahose na Babáka, Vojtěchovského a Loukotu následovali runy Pahose a Miesbauera. Pahos si pak našel další cíl, jeho pas zkompletoval Jakub Rada a Patriots rázem měli první na touchdown z 8y. Bohužel pak přišla slabší chvilka, nekompletní pas, zdržování hry a krátký běh Miesbauera znamenali pouze pokus Babáka o field goal.

Ten přišel už ve druhé čtvrtině pěkně odsýpajícího zápasu. Tentrokrát to dopadlo o trošku lépe než předtím, Nguyenův další nepřesný výhoz tentokrát dokázal Lewis aspoň zpacifikovat a na 40y zalehnout. Patriots tak mohli slavit, že z pokusu o body neinkasovali.To přišlo až o něco později. Blades totiž opět dvěma first downy posunul Imr, k němu se přidal Mráz. Pak přišla řada na dalšího runningbacka domácích. Matěj Sahula vška předvedl jen tři krátké běhy a domácí head coach místo 4 na 1 na 5y volil jistotu. Kicker Marek Hruboň tak bez problému zajistil snížení na 5:6. Patriots reagovali pouze first downem Miesbauera, dál se již neurodilo a tak musel přijít punt. Domácí neměli důvod něco měnit, Imr opět po zemi 20y, 9y, Mráz dalších 5y a Imr opět 25y. K tomu horse collar tackle a Ústí rázem na 3y. S těmi si poradil Sahula a domácí tak šli do vedení. Po potvrzení Hruboně skore bylo 12:6. Za tohoto stavu také skončil první poločas.

Jak první poločas skončil, tak druhý začal. Po returnu Martina Antoše domácí začínali na vlastních 40y. Obvyklou sérii Imr,Imr. Mráz podpořil 20y catchem Pěnička. Po dalším 20y runu Imra měl Mráz lehkou pozici, když zdolal potřebný yard. Hned zkraje druhého poločasu tak domácí po dalším potvrzení Hruboně odskočili na 19:6. Ani ne za minutu však Patriots opět snížili, když si nádhernej 57y catch do touchdownu připsal po pasu Pahose Martin Vojtěchovský. Harakiri s extra pointem se tentokrát nekonalo, Pahos bez problému zkonverzoval za 2 body. 19:14. Chvíli se zdálo, že obrana Patriots konečně našla recept na domácí útok, bohužel po zastaveném třetím downu, v okamžiku kdy už se domácí chystali puntovat a hostující returnovat se rozhodčí rozhodli hodit flag a pro údajný targeting mohli domácí rozehrávat další first down. Následovala pro Patriots další rána, Ščerbák neuhlídal v end zoně Vajlenta a ten po 33y pasu Mráze slavil další domácí touchdown. Po potvrzení Hruboně byl stav 26:14. Patriots pak nepodržel ani útok a tak do konce třetí čtvrtiny sledovalo před 500 spokojených fanoušků další útok Blades. Tento drive začal netypicky vzduchem, dlouho kompletní pasy si připsali na středu hřiště Richter a následně Šíma. V poslední akci čtvrtiny zabránil touchdownu Imra dobrým obraným zákrokem David Pivovar

Domácí tak museli oslavy odložit až na začátek poslední čtvrtiny. To totiž Mráz našel v endzoně volného Pěničku a po Hruboňově extra pointu domácí vedli 33:14.Patriots se ale nevzdali a ještě dokázali domácím zápas zkomplikovat. Po 11y touchdown runu Miesbauera a konverzi Rady totiž hosté snížili na 33:22. Domácí pak dobře drželi míč, vedli míč po zemi a snažili se zápas dohrát, ale domácího Sahulu při čtvrtém na jeden dokázal perfektně zastavit Václav Frank.Naděje Patriots zvýšil nejdelší touchdown zápasu, když skvěle zafungovala spolupráce Pahose s Radou a Jakub Rada si tak připsal 64y touchdown. Hostům tak zbývali už jen tři body. Bohužel ale v proběhu druhého poločasu již promrhali všechny timeouty a tak domácím stačilo uhrát dva first downy. První uběhl tradičně Imr, k druhému se dopracovali až po nedisciplinovanosti Václava Franka, který si po zápase s rozhodčími situaci ještě dlouze vysvětloval. Na výhře Ústí 33:30 tak už nic nezměnila ani nesmyslná hra Blades, když se snažili z poslední akce ještě po zemi skorovat. Trest však nepřišel a tak nezbývá, než soupeři pogratulovat k první výhře v první lize v historii a vrátit mu to v odvetě v Plzni.

Příští víkend máme volno, sezona pro nás pokračuje v neděli 5.5. v Jihlavě, kde nás čeká další nováček - Vysočina Gladiators.