Již potřetí byl věnován závěr přípravy přátelskému zápasu s třetiligovým německým týmem z Heilbronnu. Po naší loňské vítězné cestě do Německa byl zápas opět u nás v Plzni.Kromě několik hráčů absolvoval svou plzeňskou premiéru i nový head coach Jesse Thompson

Hned při výkopu Patriots se blýskla jedna z letošních posil. Anthony Ratliff předvedl velmi tvrdou skládku hostujícího returnera a Heilbronn tak zahajoval útok z vlastní 25y. Po dvou nekompletních pasech přišel pěkný 50y pas na receivra u levé lajny a rázem byli Miners na polovině Patriots.Další posun však obrana nedovolila a Heilbronn z toho tak nevytěžil víc než neúspěšný krátký pokus o field goal. Následovalo nepopulární 3 a ven v podání Patriots a to samé zopakovali Miners. Pak udeřil domácí special team, když punt Miners vrátil Ratliff z vlastních 30y až do end zóny a domácí se mohli radovat z vedení 6:0. Potvrzující kop se nekonal, protože se Patriots nepodařil snap.Následná rozehrávka Miners se po dobrém výkopu konala z pouhých 8y. Hostům se nepodařilo zkompletovat ani jeden ze tří pokusů o pas a následoval tak krátký, pouze třicetiyardový punt.Dobrou pozici na hřišti domácí využili. Další z posil, americký quarterbeck Ryan Pahos našel 38y pasem Jakuba Radu a ten si připsal svůj první touchdown v Seniorském týmu. Martin Vojtěchovský proměnil extra point a Plzeń tak vedla 13:0. K odpovědi se Miners ani nemohli dostat, protože následný výkop muffli a special team domácích míč zalehl na 32y. Tentokrát Pahosovi pokusy o pas úspěchem neskončili, k posunu však Patriots pomohl hostující facemask. A tak z tohoto drivu byl alespoň field goal Vojtěchovského - 16:0. Heilbronn se stále pokoušel o pasovou hru, ale hostující quarterbeck neměl dobrou mušku. První čtvrtinu tak končili dalším puntem. Z něj se nakonec stala druhá nejlepší hra Miners, protože si u míče nešikovně počínal Impseil a živý míč zalehl hostující special team.

Druhou čtvrtinu tak začínali hosté na útočné polovině. Miners se konečně začali pokoušet a běhovou hru a ta nesla ovoce. Po třicetiyardovém runu následoval další, tentokrát devítiyardový do touchdovnu. Po potvrzení tak Miners snížili na 16:7. Stav se ovšem měnil hned po výkopu, protože Anthony Ratliff sbalil na 20y míč a prokličkoval se celým hřištěm pro svůj druhý touchdown. Ten zůstal opět nepotvrzen 23:7. Náladu si hosté nespravili ani v dalším drivu. Sice zaznamenali pěkný kompletní 30y pas a po pass interceptionu domácí obrany se dostali až na 25y. Tam ale zabrala obrana Patriots a po neúspěšném 4na3 šli opět do útoku domácí. Pak přišli chvíle Petra Miesbauera, který na 25y run navázal runem 50yardovým a ten znamenal touchdown. Pokus o konverzi hosté nepovolili. 29:7. Při následném drivu Heilbronnu se pro změnu blýskl Miroslav Blecha, když k zachycenému interceptionu přidal dobrých 40y. Útok však z dobré pozice nic nevytěžil, na downy ztratil míč. Hosté, tlačeni časem, předvedli pak svůj nejhezčí drive. Po pass interceptionu v end zoně měli ještě poslední pokus z 2y, bohužel pro ně z něj nic nevytěžili.

Zatímco první poločas měl velmi dobré tempo, v druhém kvalita hry opadla. Každý tým si připsal jeden touchdown po dlouhém runu. Na snížení Heilbronnu opět zareagoval Ratliff. Hosté potvrdili, domácí nikoliv. Za zmínku pak ještě stojí dlouhý run Miesbauera. Jinak ale měli obrany nad útoky jasně navrch. Zápas tak skončil 35:14 pro Patriots.

Příprava je tedy za náma, teď nás čeká již v sobotu liga. Přivítáme na domácím hřišti Brno Alligators, tak nás přijďte podpoři !!!

Foto : Jan Hutter sport photography

Naši Partneři

Alpha_Electric
 POHL
vkelektro-plzen
mesto plzen
mestsky obvod plzen
mestsky obvod plzen
plzensky kraj

Najdete nás taky na:

Aktualita

Rada ČAAF rozhodla dne 26.10.2020 o ukončení zbývajících 4, dosud neukončených, soutěží, resp. lig. 

Všechny letošní soutěže tedy byly ukončeny bez vyhlášení pořadí nebo vítěze.

Kontakt - QR

qr kód pilsen patriots

Fotogalerie