Dnes jsme v předposledním zápase sezony zavítali do daleké Ostravy. Pro domácí se jednalo o poslední zápas základní části a přípravu na semifinále s Lions.

Na hřišti od začátku dominovali, byť první útok měli v rukou Patriots. Začínali skoro na půlce, když domácí kicker Dlouhý poslal výkop do Růžičky v první lajně. Nejrychleji se naštěstí zorientoval Babák a zajistil tak první drive pro Patriots. Ten si však zkomplikovali Patriots sami, když Tumpach a následně Hlaváček vystartovali dřív. Vniveč tak přišli nadějné Hartnettovi runy. Když se pak nepovedl dlouhý pas na Šroma, muselo se puntovat. Domácí na úvod vsadili na runningbacka Musila, který se hned presentoval runem pro first down.Další jeho pokus se podařilo společnými silami zastavit Šmídovi s Hartnettem, ale byla to jen labutí píseň. Musil s Wilkenem po zemi v pohodě posouvali míč. K prvnímu pasu se Wilken odhodlal až v red zoně, a hned z toho byl 19y touchdown, který zachytil Kotúl´. Domácí hrdina z minulého zápasu s Lions Dlouhý se při potvrzení nemýlil a zvýšil tak na 7:0. Nemýlil se ani v celém zápase, když si situaci zopakoval ještě šestkrát ! Ale popořadě. Po returnu Tumpacha šli hosté na míč na vlastních 31 yardech. V záporných yardech zastavil Kadlece Fojtík, míč pak posunul Hartnett ale při třetím downu propustil Babák míč tak smolně, že ho zachytil domácí Griffeth. Domácí trestali rychle, 20y runem rozpůlil vzdálenost svým prvním pokusem Dvorský. Pak Wilken našel v end zoně opět Kotúl´a a Steelers tak vedli 14:0. Patriots se pak podařil první first down, když si pro něj došel po zemi Kadlec. Následoval však jen krátký run Hartnetta a dva nekompletní pasy. Následoval tak další punt. Když už se zdálo, že se Patriots poprvé podaří zastavit domácí útok, předvedl Wilken při třetím na devět další parádní akci. Využil dlouhého času na rozehrávku a v pravém rohu našel zcela volného Vysloužila, který oslavil 60y touchdown. Do konce první čtvrtiny se ještě posunuli hosté o 15y, když domácí Fojtík nedovoleně atakoval Browna.

Ani v druhé čtvrtině se obraz hry nezměnil. Hosté jen s obtížemi předvedli pár first downů, domácí naopak procházeli hřištěm jak nůž máslem. Kromě tradičních běhů Musila, Dvorského či Wilkena předvedli domácí v druhé čtvrtině i dva perfektní bloky. První Chmela srazil Nguyena, později se ještě větší hit povedl Konopkovi, který doslova sestřelil Bártu. Wilken tak dostával na svou hru hodně času a dokázal trestat. Touchdowny však přišli po zemi, Dvorský 27y a Wilken 26y run. Domácím fungovala i obrana, když Synáček sebral fumble Hartnetta. V závěru předvedli pěkné akce i Patriots, catche pro first down si připsali Lewis, Hlaváček a Šrom. Pěkný drive však zastavil poločas.

V druhé půli již platilo pravidlo o běžícím čase a tak slušně zaplněný stadion v Porubě viděl již jen dva domácí touchdowny. První po zemi opět Dvorský, potom 49y catch zachytil Lembart. To už za domácí házel backup Kosniovský. Poslední slovo měli ale Patrioti. Před polovinou hřiště získali fumble. A v posledním drivu se blýskl 35y catchem Loukota. Vojtěchovský potv rdil a korigov al tak na 7:49.

Máme tak za sebou předposlední zápas a devátou porážku. Poslední šanci na výhru máme příští týden v Brně s Alligators. Oproti posledním zápasům soupeř nebude výrazným favoritem a tak když se vše podaří, můžem sezonu zakončit výhrou.