V posledním kole Paddock ligy 2019 jsme v neděli 23.6. jeli do Ostravy na půdu Steelers. Ještě než jsme se mohli ocelářům postavit, postavila se do cesty srnka a tak nám sestava prořídla ještě než jsme vyjeli z Plzně. Dalším ztrátám se podařilo zamezit až na Hlavním nádraží v Ostravě, když nejmenovaná trojce nezvládla včas vystoupit z vlaku na Svinově. Naštěstí stihli dorazit včas a tak se mohlo začít.

Úvodní výkop domácích vrátil Ratliff z hranice end zony na 22y. Adorno začal nekompletním pasem, následoval sack domácího Bogocze a hned komplikace. Adorno však přesto dokázal získat first down, když při svém runu byl faulován Luptákem. Další first down přišel po pasu na Ratliffa.Následovali dva krátké runy Miesbauera a Adorna, které dál nepustil Bogocz. Při následném pokusu o dlouhý pas se nejlépe zorientoval domácí Griffith, který zachytil interception. Při returnu ho dál jak na polovinu hřiště nepustil Miesbauer. Steelers začli krátkým runem Musila a nekompletním pasem Webstera. Při 3&7 však našel Webster Chmelu a toho až na 9y zastavil Ščerbák.Po Musilově 5y runu přidal Webster 4y a byl z toho první touchdown zápasu. Ten potvrdil Hlaušek a domácí vedli 7:0. Kickoff Hlauška zachytil na 20y Šmíd. Adorno hned získal first down díky pasu na Ratliffa.K dalšímu first downu hostům dopomohl holdingem Synáček. Pak už to vypadalo, že Patriots pujdou z míče, ale Adorno při 4&18 bezpečně našel Ratliffa. Dalš first down přišel po dvou runech Miesbauera. Tentýž hráč 1y runem zakončil první čtvrtinu.

V úvodu druhé čtvrtiny přišla další úspěšná spolupráce Adorna s Ratliffem. Pak už se i Patriots dočkali touchdownu, když domácí obrana nedokázala zpacifikovat v end zoně míč a ten tak skončil v rukách Martina Vojtěchovského. Adornův pokus o 2 nevyšel - 7:6. Patriots zkusili onside kick a nebýt dobře odmávaného fair catche domácího hráče, podařilo se ho získat. Takhle z toho byl faul Miesbauera a minus 15y. Dalších 20y si domácí připsali po kompletním pasu na Kotula.Poté připsal first down po zemi Březina a následně Webster vybídl přesným pasem k touchdownu Chmelu. Ten nezaváhal a domácí po potvrzení vedli 14:6.

Při předchozím drivu hostů se zranil centr Procházka a Patriots to poznamenalo víc než bylo zdrávo. Do konce poločasu byl k vidění stejný scénář. Obrovské problémy Patriots úspěšně vůbec začít akci znamenali prakticky nulovou možnost nějakýho posunu. Steelers získávali míč v luxusních pozicích a trestali.Po fumblu při 3&5 stačil domácím po krátkých runech Webstera s Dvorským zkompletovat pas na Kotula a rázem to bylo 21:6. Následovalo tři a ven a nepovedený 3y punt Adorna. Toho využil domácí Musil, stačili mu tři běhové pokusy a přišel další touchdown.Po další ztrátě na downy se situace opakovala, tentokrát skoroval Sokol. 35:12. To už bylo jasný, že náhradní centr na novém postu kariéru neudělá a rozehrávky se chopil Larry Lewis. Hostující obrana si mohla chvíli vydechnout i díky 35y pasu na Miesbauera. Při pokusu o dlouhej čtvrtej down přišel další interception, míč tentokrát zachytil domácí Frohlich. Poslední akcí poločasu byl 20y run Dvorskýho, kterého na půlce zastavil Kurfirst.

Neuběhla ani minuta třetí čtvrtiny a domácí se mohli znovu radovat. 43y run předvedl Webster. To už domácí vedli 42:6 a zápas tak pokračoval v zrychlené verzi díky mercy rules. Celou třetí čtvrtinu jsme tak mohli sledovat drive Patriots, který i přes drobné komplikace přinesl 4 first downy Patriots. Jeden po faulu, další připsal catchem Ratliff a po zemi Miesbauer a Adorno.

Drive však nakonec skončil trošku divokým interceptionem.Adornův pas totiž zachytil Griffith, při pokusu o return však o míč přišel a na chvíle se ho zmocnil Kurtiš. Ten však míč také ztratil, a tak se nakonec nejvíc smál domácí Korytář.

Ve čtvrté čtvrtině už domácí prostřídali sestavu, s náhradníky si obrana Patriots zvládla poradit. Při prvním pasu Kosniovského se tvrdým zákrokem na půlce blýskl Kurfirst, který nedovolil zachytit míč Lembartovi. Další pěkný zákrok si zapsali Milan Koubek s Jakubem Kameníkem, když domácím nedovolili proměnit run Dvorského při 4&5. Adorno pak dokázal míč dobře posouvat, k runům přidal kompletní pas na Kurtiše, který si k 6y za catch zasloužil i dalších 15 za tvrdý horse collar Janečky. Pěkný drive pečetil 18y runem Miesbauer a Patriots si tak připsali druhý touchdown.

Pokus o dva opět nevyšel. Skore se tak zastavilo na 42:12. Zápas uzavřel třetí interception Adorna, který zachytil Troster.

Domácí tak potvrdili dominanci ve své divizi a mohou se těšit na play off. Pro Patriots sezona skončila, bilance 4:6 a zéjmená povedené výkony ve většině zápasů však oproti loňské sezoně znamenali velký progres. Po další dlouhé cestě se pod vedením generála Laudona všichni muzikanti dostali do Plzně na první pokus a mohou už spřádat plány do sezony příští.

Děkujeme všem za podporu a těšíme se zase v sezoně 2020.