Po pouhých 8 dnech jsme se opět utkali s týmem Pardubice Stallions. Na výhru se nám bohužel navázat nepodařilo, ale popořadě.

Úvod zápasu patřil jednoznačně domácím. Po kompletním pasu Catapana na Kalouse následoval run Ministra a domácí rázem byli na půlce hřiště. Další pokus domácího runningbacka však zastavil Růžička. Při 3&8 zachytil pas Horáček a domácí útok tak pokračoval. Rozběhnutého Zenku opět zastavil Růžička, na další pas Catapana do rukou Horáčka však už byla obrana Patriots krátká. Byl z toho 30y touchdown a po potvrzení Petříka domácí vedli 7:0. Také Patriots se dočkali first downu brzy. Po krátkém kompletním pasu na Vojtěchovského přišel 7y run Miesbauera.

Další posun však nenásledoval, Ryan Pahos musel po nekompletním pasu na Radu, krátkém pasu na Kadlece a runu do autu jen puntovat. Catapano navázal na fungující spolupráci a opět našel dlouhým pasem Horáčka. Toho po 24y dál nepustil Benedykt. Další first down si domácí připsali po runu Ministra, kterého zastavil Kameník.To však bylo od domácích vše, runningbacka Zenku zastavil po dvou yardech Košík, následovali dva nekompletní pasy a punt.

Obrana domácích však útoku Patriots nic nedovolila, krátký run Pahose a dva nekompletní pasy na Vojtěchovského znamenali punt i na druhé straně. Povedenou první čtvrtinu Stallions potvrdili následujícím drivem. Po first downu Kalouse přišel 9y run Zenky a pak už druhý touchdown domácích. Catapano totiž zkompletoval 27y pas na Tomáše Jelínka a po Petříkově extra pointu domácí vedli již 14:0. Domácí v té době na hřišti dominovali, což dokazál i další drive. Ten už končil v druhé čtvrtině, i tak si Patriots připsali jen jeden first down po runu Miesbauera. Prapor hostů tak musela zvednout obrana, když dokázala vcelku rychle dostat útok domácích zpátky na lavici. Hozenou rukavici zvedl i útok, když následoval přes sedm minut trvající drive, při kterém získal 65y a 2y catchem ho korunoval touchdownem Jakub Rada. Martin Vojtěchovský extra point minul 14:6. V tu chvíli na hřišti vládl Ryan Pahos, který po 9 kompletních pasech z předchozího drivu ukázal že je platný i v obraně. Byť se to na první pohled nezdálo, dokázal zachytit Catapanův dlouhý pas na Kalouse a po pouhých 7 vteřinách šel hostující útok opět na balon. Do poločasu zbývala minuta a tak jsme logicky byli svědky jen pasové hry. Po first downech Miesbauera a Loukoty připsal 20y také Vojtěchovský. Do konce poločasu zbývalo 7 vteřin, když si dlouhém pasu Pahose připsal 27y touchdovn Jakub Rada.

Pokus o vyrovnáni za 2 domácí obrana zastavila a tak se šlo do šaten za stavu 14:12

Přestávka bohužel znamenala také konec tlaku Patriots. Po returnu totiž ned z prvního pasu v druhém poločase Ryan Pahos svým pasem našel jen domácího Grega Williamse, který si tímto 45y returnem připsal touchdown.

Petřík se při potvrzení opět nemýlil 21:12.Patriots se ještě jednou dokázali dostat na dostřel, když svůj interception Ryan Pahos prakticky vzápětí napravil 64y runem, který znamenal touchdown a snížení na 21:18. Pokus o dva se opět nezdařil. Domácí útok se však nenechal zahanbit, po spolupráci Catapana s Kalousem, runech Zenky a Ministra přišel Catapanův 27y pas na Kalouse a další touchdown domácíhh. Petřík +1 28:18. To však nebylo vše, při následném pokusu o run se na zemi nezaviněně objevil Ryan Pahos a ortel je nemilosrdný - přetržená achillovka - konec sezony pro Ryana Pahose.To byl pro Patriots šok, následovali zmatky při pokusu o punt a domácí šli na míč jen 26y od end zony. A trestali, Catapano urazil zbývající vzdálenost runem sám. Petřík +1 35:18. Na pozici quarterbecka tak musel backup Zach Lewis. Po spolupráci s Petrem Miesbauerem připsal hned dva first downy.

Krátce po startu čtvrté čtvrtiny Lewis našel na pravé straně zapomenutého Loukotu, který připsal 27y. Bohužel z pozice v red zoně hosté již nic nevytěžili, úspěch domácí obrany korunoval při čtvrtém downu sackem Korpa. Z následného drivu stojí za zmínku až domácí punt Petříka, který special tým domácích zastavil na pouhých 4y. Z těžké pozice se útok Patriots nedostal, naopak vše korunoval další špatnou rozehrávkou při puntu a Vojtěchovský musel v end zoně zakleknout - Safety 37:18. Po výkopu tak pokračoval domácí útok a servítky si nebral zejména running back Zenka, který po 35y runu slavil další touchdown domácích. Petřík zůstal stoprocentní 44:18. Domácí tlak pak ustal, Patriots podrželi na míči několika povedenými runy Koubek s Sčerbákem. Přidal se i Lewis, když zkompletoval pas na Radu. Bohužel při závěrečném pokusu o touchdown zachytil Lewisův pas jen domácí Lepič a po touchbacku následovalo jen domácí zakleknutí a konec zápasu.

Domácí tak vyhráli 44:18, nutno říci že zaslouženě, protože kromě druhé čtvrtiny byly lepším týmem.

Sestřih zápasu, včetně hodnocení Zacha Lewise.