V sobotu 11.5. jsme v pátém kole Paddock ligy přivítali na svém domácí hřišti Pardubice Stallions.

O úvodní výkop se postarali Patriots. Stallions ho vrátili na vlastních 40 yardů. Po krátkém běhu quarterbecka Catapana a pasu na Kalouse následoval 38y pas na Petříka, který znamenal první touchdown zápasu. Petřík se nemýlil ani při pokusu o extra point a hosté tak hned zkraje zápasu vedli 0:7. Domácí se snažili odpovědět, po returnu a několika bězích Raitliffa přišel bohužel nekompletní dlouhý pokus o pas Pahose na Vojtěchovského. Při puntu se domácí pokusili o fake, Pahose však Pardubice zastavili pouhý yard před first downem. Pardubice však pozice na půlce vůbec nevyužili, při prvním pokusu přehodil hostující centr svého quarterbecka a bylo z toho -15y. A když se při dalším pokusu hostující Kalous dopustil offensive pass interference, byl z toho těžko splnitelný 2&40. Drive Stallions tak skončil logicky puntem. Na útočnou polovinu dostal tým Patriots opět Raitliff. V poslední akci první čtvrtiny zkompletoval Pahos 20y pas na Jana Kurtiše a domácím tak chybělo pouhých 9y do endzony.

Pozici domácím stížil Martin Pobuda, když se mu povedlo sackovat Pahose. Po catchi Raitliffa zbývalo posledních 5y, bohužel při čtvrtém downu přišel nekompletní pas na Loukotu. Hosté však kromě 18y runu quarterbecka Catapana další posun nezapsali, hostujícího running backa již podruhé v zápase pěkně složil Nguyen. Domácí útok sice proměnil Pahosovým runem 4 down, ale další drive již skončil puntem. Také proto, že další Pahosův dlouhý pas opět nezachytil Martin Vojtěchovský.

Následovalo tři a ven hostů a pak Patriots konečně narušili dominanci obran. Ke kompletnímu pasu na Martina Vojtěchovského si totiž domácí připsali další, 15y, posun pro late hit. Pahos pak runem zkrátil délku od end zony a z následné akce našel pasem v end zoně Martina Loukotu. Martin Vojtěchovský extra point proměnil a skore tak bylo vyrovnané 7:7. Obrana Patriots pak pokračovala v nastaveném trendu, hosté museli opět rychle puntovat. Po kompletním pasu na Radu, runu Koubka a dalším kompletním pasu na Radu v Plzni pořádně udeřilo. Ovšem z oblohy. V tu chvíli do konce poločasu zbývalo 32 vteřin. Na další akci jsme si však museli počkat skoro dvě hodiny, protože přišlo silné krupobití.

Asi po 40 minutách bylo po slávě a rozhodlo se, že se hřiště shrabe, nalajnuje a budem pokračovat.

Dobré výchozí pozice však domácí nevyužili, Pahosův pas totiž zachytila obrana Stallions. Po zakleknutí Stallions skončila druhá čtvrtina.

Také třetí čtvrtina byla ve znamení obran. Za zmínku stojí získaný fumble Stallions, když dokola točícímu se Loukotovi dokázali vyrvat míč z rukou. Ve čtvrté čtvrtině se ale začali dít věci. Pardubice do vedení dostal po dvou minutách 3y catchem Kalous, po extra pointu Petříka byl stav 7:14. Patriots odpověděli kompletním pasem na Loukotu a několika runy Pahose. Ten poslední měřil 7y a znamenal touchdown.

Domácí se poté dokonce ujali vedení, když konverzi proměnil catchem Jakub Rada - 15:14. Za dvě a půl minuty však bylo všechno jinak. Catapano opět vybídl Kalouse k touchdownu, catchem Jelínka získali Stallions další dva body - 15:22. Dovolená obou obran pokračovala, Loukota first down catch, důležitý 4 down proměnil runem Pahos. Pak se opět blýskl Loukota, když zachytil dlouhý Pahosův 50y pas. Parádní drive zakončil touchdownovým 12y runem Miesbauer. Patriots šli opět pro dva body. A úspěšně, díky tomuto runu Ryana Pahose se minutu a půl před koncem ujali vedení 23:22

Pardubice tak museli bezpodmínečně skorovat. Díky dobrému returnu se hnedle dostali na půlku hřiště. Po dalším first downu Kalouse donutila obrana Patriots hosty k 4&10. Catapano ho však runem proměnili a naděje Stallions tak opět výrazně stoupla. Pardubice se dostali až na 10y, tam však při třetím downu zvolil Catapano překvapivě pas který skončil v rukách Ryana Pahose. Domácí tak mohli slavit druhou výhru v sezoně a uchování naděje na play off.

Hodnocení trenérů:

Již v neděli nás čeká s týmem Stallions další zápas, tentokrát v Pardubicích. Je tak třeba rychle vyléčit bolístky a pokusit se zopakovat výhru. Budeme rádi, když nás přijedete podpořit - hraje se v neděli 19.5. od 15:00 na Letním stadionu v Pardubicích.

Ve 4.kole Paddock ligy jsme doma porazili Pardubice Stallions.