Co je u nás nového?

Co je u nás nového?

Chvilka s majkem

Už jenom necelé dva týdny nás dělí od startu sezony 2022. Snad bude konečně opět kompletní, bezcovidová a vyjde dle plánů. Pojďme se před startem podívat, co je u nás nového.

Vedení klubu

Předsedou klubu stále zůstává Libor Kurfirst. Došlo ale k rozšíření vedení a také k vytvoření pracovní skupiny, která má za cíl rozprostřít plnění klubových povinností na větší počet lidí. Celou strukturu vám představíme v následujících dnech.

Nový web, aktivita na sociálních sítích

Jistě jste si všimli, že náš web prošel další velkou úpravou. Máme z ní opravdovou radost. Samozřejmě víme, že nic není dokonalé a tak pokud by vám bylo něco uživatelsky nepříjemné, či jen jste měli návrh na vylepšení, budeme rádi za každý návrh. Určitě jste si všimli, že došlo také k pravidelnější aktualizaci našich sociálních sítí. Ať už je to facebook , nebo instagram. V tom budeme určitě pokračovat. Ať už nás sledujete kdekoliv, měli byste mít pravidelný a rychlý přísun aktuálních informací z klubu.

Seniorský tým

Stejně jako v loňské sezoně se také letos zúčastníme II. ligy. Spolu s námi startují také oba loňští finalisté, Pardubice Stallions a Třinec Sharks. Po delší pauze se do zápasů vracejí také Příbram Bobcats a Prague Mustangs. Každý tým odehraje v základní části 6 zápasů. Poslední tým končí, ostatní se utkají v semifinále. Rozpis našich zápasů najdete zde. O našich soupeřích vám povíme víc také v následujících dnech.

Coaching Staff

Na konci února přiletěl do Plzně nový hlavní trenér týmu, zkušený Richard Bonds. Hned po jeho příletu jsme ho trochu vyzpovídali a rohovor s ním si můžete přečíst zde. Tomu měl být jako ofenzivní koordinátor k ruce Justin Mc Kenzie. Bohužel situace tomu nakonec nepřála a tak coach Mc Kenzie zatím kooperuje s naším Head coachem jen na dálku. K ruce mu tak budou backup quarterback Martin Erneker a Larry Lewis, kteří budou zastávat pozici ofensivního koordinátora.

Hráčský kádr

Tým jde do letošní sezony jednoznačně v silnějším složení než loni. Odešel jen Vratislav Havlovic, který bude hostovat v Prague Black Panthers a linebacker Jan Petr, který byl dva roky pevnou součástí naší obrany. Musel se však odstěhovat a tak se na jeho výkony nyní těší Hradec Králové Dragons. Díky Honzo za tvoje výkony a hodně štěstí nejen na hřišti! Všechny loňské stálice týmu opět pokračují. Po povedených zimních náborech se z více než 20 nováčků dostalo na soupisku A týmu hned 15 hráčů. Určitě tak nepřehlídnete výkony například Erica Coala, rodáka z USA. Ačkoliv nehrál nikde profesionálně, je na něm jasně vidět, že v Americe se fotbal prostě hraje všude. Věříme, že útočníkům soupeře z pozice defenzivního backa natropí velké nesnáze. Dále jsme v týmu přivítali wide recievera Jonáše Fikrleho, který k nám přestoupil z Příbrami. V defenzivní lajně zase ukázal své kvality v přípravě nováček Lukáš Kohel. Na pozici tight enda se představí Michal Káčer, který v přípravě naznačil velké předpoklady a věříme, že to bude nová ofensivní zbraň týmu. Stejné naděje vkládáme i do dalšího nováčka, bývalého brankáře v kopané Martina Jelínka, který nám stále ukazuje, že když jednou umí člověk chytat, tak je už celkem jedno jakého tvaru zrovna míč je. První sezona v seniorské kategorii čeká na Daniela Kokošku, který se do Plzně vrátil z hostování v juniorce Prague Lions. V přípravě naznačil velké možnosti na obou stranách hřiště. V obraně jako linebacker, v útoku zas bude podporovat na pozici running backa pokračující plzeňskou legendu Pavla Tumpacha. Další velkou posilou je návrat ofenzivního linemana Martina Duška, který po sezoně ve Francii loni musel vynechat celou sezonu kvůli zranění. Je ale zpět a ve formě. Dále si v našem klubu prodlouží hostování ofenzivní lineman František Janýr s wide recieverem Lukášem Voráčkem. Nově budou v klubu hostovat také Roman Voráček a Petr Hengerič. Své premiéry by se mohlo dočkat také několik kluků, kteří přišli zatím do juniorky. Jmenujme z nich například Viktora Hammonda, Lukáše Auguse, Václava Hraničku, Filipa Hauptmanna, Matěje Šlehofera nebo Jakuba Mauthausera. Aktuální soupisku hráčů naleznete zde.

Starting quarterback

Na nejsledovanější pozici ve fotbale bude v pozici startera stále teprve devatenáctiletý Lukáš Bouda. Ten loni chytl svou šanci po zranění Martina Ernekera za pačesy a klub se rozhodl na jeho talent vsadit. Z pozice backupa ho bude jistin právě Martin Erneker.

Cíle pro rok 2022

Hlavním a jednoznačným cílem je vítězství v II. lize a s tím přicházející postup zpět mezi elitu. Dále bychom rádi rozšířili fanouškovskou základnu, zprofesionalizovali vedení a chod klubu a poskytovali kvalitní podmínky pro všechny naše hráče ve všech kategoriích, aby měli vytvořené podmínky k dalšímu zlepšování. První vlašťovkou můžeme nazvat zimní účast Dana Kokošky s Lukášem Boudou na campu v USA. Také letos bychom tam rádi poslali další hráče z naší akademie. Dalším výrazným posunem je ještě jeden krok, o něm vám ale více řekneme až za týden. Tak nás sledujte !


článek pro Vás připravil: majk