SILVERBOWL - Report

Postview

V neděli 7.7. se v Jičíně odehrál Silverbowl mezi domácím týmem Jičín Hurricanes a Pilsen Patriots. Jak již dobře všichni víte, Patriots dokázali zvítězit a ve své jubilejní 30.sezoně existence klubu tak získali první trofej v 11kové formě amerického fotbalu. Jak k tomu ale došlo? Los z rukou starosty Jičína Judr.Jana Malého vyhráli Patriots a zvolili příjem.

Po výkopu domácích do touchbacku byl první ofenzivní hrou Patriots běh Patrika Vainera pro 7y. Pak se quarterbeck Pilsen Patriots Martin Erneker pokusil o první pas, ten byl ale nekompletní. Při třetím downu si ale Erneker spravil chuť, když jeho pas zachytil Patrik Vainer a po velkém zisku byli Patriots na 22y domácích. Pak se o pas pokusil i Patrik Vainer, Davida Hlaváčka ale nenašel. A tak na to šli Patriots opět po zemi, run Gerriho byl krátký, ovšem při třetím downu vzal nohy na ramena opět Martin Erneker a s míčem vyběhl až na 4y. Ty Patriots na první běhový pokus nepokořily, ovšem další pas Ernekera, tentokrát do rukou Matěje Šlehofera už znamenal první touchdown zápasu. David Šádek po faulu domácích napodruhé potvrdil. 0:7. Útok Hurricanes po povedeném returnu začínal na vlastních 32y. Domácí quarterbeck Matěj Linek začal pasem do rukou Tomáše Tobolky. Po krátkém runu Hynka Draslara přišel povedenější run. Domácí rázem byli v redzoně. Martin Ženka pak svým runem získal pro domácí výbornou pozici, první down na 2y. Matěj Linek našel pasem Jana Horáčka, jehož touchdown potvrdil Štěpán Myška - 7:7. Po výkopu přišel return Jakuba Mathausera na 19y vlastní poloviny hřiště. Dalších 9y získal pro Patriots zachycením pasu Patrik Vainer. Gerrimu se krátkou vzdálenost pro first down ještě urazit nepodařilo.V další hře si Martin Erneker ponechal míč a dalším povedeným runem dostal Patriots za polovinu hřiště. Pak už šli Patriots opět do vedení. Erneker našel i přes roughing the passer domácí obrany Matěje Šlehofera a toho nedokázal nikdo z domácích zastavit. 42 získaných yardů znamenalo touchdown. David Šádek se opět nemýlil - 7:14. Domácí zaznamenali v následujícím drivu rychlý posun, když Pokorný zachytil pas a jen za cenu faulu ho zastavil Gerald Raab. Další posun a first down přišel po runu Martina Ženky. Ani ne minutu poté, co se dostali Patriots do vedení už bylo opět vyrovnáno. Matěj Linek totiž naservíroval přesný pas do rukou Milana Mládka, 39y touchdown. Štěpán Myška potvrzuje a stav je 14:14. Ani to ale nebylo v první čtvrtině vše. Po zachycených first downech Vainera a Šlehofera přišel další run Ernekera. Na dostřel 3y se Patriots posunuli díky runu Jakuba Madeje, jehož domácí obrana zastavila jen za cenu horse-collar tacklu. S vypršením času první čtvrtiny dostal Patriots do vedení Patrik Vainer, David Šádek opět potvrdil a tak mohli po divoké první čtvrtině být spokojenější hosté. 14:21

Úvodních pět drivů tedy skončilo touchdownem. Na druhou čtvrtinu však už dorazila obrana Patriots. Linek byl na první down nepřesný, při druhém urazil domácí running back 4y a při třetím nezískal žádný zisk po catchi Jakub Pokorný, protože u něj byl včas Eric Coale. Domácí tak byli poprvé donuceni k puntu. Ten vrátil na 30y Mathauser, dalších 15 k nim přibylo za faul na returnujícího hráče. Útok Patriots pokračoval v nasazeným tempu, Erneker našel Hlaváčka a ten připsal pěkných 30y. Patriots pak museli o 5y zpět po zakázaném motionu Vainera, jenže Kokoška je získal po zemi rychle zpět. A  další first down přišel po runu Vainera, kterého domácí obrana zastavila až díky facemasku. Zbýval poslední yard a ten bez problému získal Erneker. Šádek potvrdil, hosté šli do vedení 14:28. Pokus Jičína o return pak nekompromisně zastavil Jakub Brejcha na domácích 10y. Po ofsajdu útoku a nekompletním pasu byla hostující obrana blízko k zisku interceptionu, Jakub Brejcha však míč nezachytil. I tak museli domácí puntovat. První ztrátu míče zaznamenali za okamžik i Patriots, když se domácím podařilo vyrazit míč z rukou Martina Ernekera a nejdříve u něj byl Martin Zhouf. Tři runové pokusy Ženky pak domácí dovedli ke 4 downu na inche. A poradili si s tím moc dobře, velký zisk zaznamenal po catchi Horáček. Na snížení však museli Hurricanes hodně rychle zapomenout, protože si na pas Matěje Linka počíhal ten nejpovolanější. Pavel Tumpach získal interception a při returnu ho domácí Josef Ulrich zastavil jen za cenu targetingu.Martin Erneker na nic nečekal a začal ukrajovat yardy. 15 jich získal runem, další first down připsal po pasu na Šlehofera. Po catchi Hlaváčka byli Patriots na 6y. Spolupráci si oba hráči zopakovali ještě jednou a byl z toho další touchdown. Šádka tentokrát domácí obrana zblokovala, přesto byli hosté spokojenější 14:34. Skóre se již do poločasu nezměnilo, třeba také proto, že domácímu quarterbeckovi při pokusu o 4 down nedal žádnou šanci k akci Jiří Urban. Blíže k dalšímu skorování tak byli Patriots, když se i díky hodu Patrika Vainera na Davida Hlaváčka přiblížili chvíli před koncem poločasu k domácí redzoně. Jenže Jakub Mathauser v endzoně míč zachytit nedokázal, další pokus Ernekera o dlouhý pas už domácí obrana zachytila. Po interceptionu Zhoufa domácí útok již jen zaklekl.

Druhý poločas začal na míči Jičín a i přes komplikaci s false startem se dokázal s míčem posouvat. First down zachytil Mládek, další přidal po zemi Draslar. Dva pokusy Ženky pak nekompromisně zastavil Urban, Matěj Linek pak runovým pokusem přeci jen připsal first down. Původně to vypadalo na větší zisk, ovšem výborně zasáhl David Pivovar. Draslara pak v backfieldu nachytal Raab. Domácí se přesto posouvali dál, first down zachytil Mládek a dalších pár yardů přidali po zemi Draslar s Linkem. Ten pak z 10y našel v endzoně Mládka a po potvrzení Myšky domácí snížili na 21:34. Domácí výkop pak skončil v autu a hosté tak začínali svůj drive na 30y. A hráli to chytře a jednoduše. Gerri run pro 8y, další 3y a dalších 12y pro first down. Další runy Vainera a Ernekera znamenali posun už na 17y. Domácí sice další pokusy Madeje a Ernekera zastavili, ale po nekompletním pasu se k pokusu o field goal postavil David Šádek. Z 36y se nemýlil a navýšil vedení Patriots na 21:37. Zatímco v první čtvrtině jsme viděli hned pět útočných drivů, ve třetí jsme viděli už jen dva krátké runy domácích.

Čtvrtou čtvrtinu začal Linek nekompletním pasem a domácím nezbývalo než zkusit 4 down. Další nekompletní pas a dobrá pozice pro Patriots. Po firts downu Gerriho přišla akce zápasu. No co bych vám psal, podívejte se sami. Erneker-Hlaváček-Kokoška-touchdown.

David Šádek opět potvrdil a hosté devět minut před koncem vedli 21:44. Domácím se sice podařilo snížit po touchdownu Horáčka a konverzi Ženky na 29:44, ale po neúspěšném pokusu o onside kick bylo jasné, že šanci už jim může dát jen nějaká chyba Patriots. Ta ale nepřišla, naopak 11y run připsal Tumpach, při dalším třetím downu našel Vainer Hlaváčka a ten s prvním downem získal další porci yardů. Když se pak podařilo Ernekerovi urazit dalších 15y pro touchdown, bylo hotovo. Po potvrzení Šádka se skore zastavilo na konečných 29:51.

Viděli jsme výborný zápas s divokou první čtvrtinou. Jakmile se Patriots dostali do trháku, bylo jasné, že si tuhle šanci nenechají vzít. Domácí ale zaslouží také kredit, bojovali po celý zápas a jako nováček soutěže určitě překvapili. Specialní zmínku si zaslouží fanoušci obou mužstev. Na tribuně nebyla chvilka klidu, oba tábory své borce příkladně podporovali. Speciální dík patří všem, kteří do Jičína vážili cestu. Cca stovka fans z Plně nedala kůži lacino a podílela se na velmi dobré kulise utkání. Děkujeme!!!

A co teď? Určitě se chystá společná oslava o které budeme včas informovat na našich sociálních sítích. Seniorku čeká pauza a od podzimu se začne připravovat na další sezonu. Společně s výhrou Silverbowlu si Patriots vysloužili i právo postupu do první ligy. To ale bude až v příštím roce, hned na podzim začne soutěžní ročník našim dorostencům a do druhé poloviny sezony půjde i flagová U15.