Slovo Předsedy

Slovo Předsedy

Slovo Vedení

Vážení příznivci plzeňského amerického fotbalu,

v roli předsedy klubu vstupuji do své sedmé sezony. Letos nás snad čeká konečně kompletní sezona už bez covidových komplikací. Stejně jako loni se naše seniorka zúčastní II.ligy. Jinak ale v našem klubu došlo k velké řadě změn, s kterými bych vás rád seznámil.

Hlavním cílem klubu pro letošní sezonu je nastavení jasných pravidel vedoucích k dlouholetému progresu, který by měl vést k pevnému začlenění seniorského týmu v 1.lize. K tomu by nám měl výrazně pomoci nový trenér Richard Bonds, se kterým máme dlouhodobější plány. Došlo k celé řadě interních změn, které zatím vedou k vyšší tréninkové morálce ale i k zlepšení činnosti spousty lidí mimo hřiště. Za všechny bych rád jmenoval Milana Koubka, Michala Kopáče a Michala Káčera.

Dalším  velkým cílem a přáním je rozšířit počet našich mužstev. Kromě seniorky a flagového týmu U15, který vede nově z pozice Head Coache Tereza Radová, plánujeme do podzimní sezony přihlásit také juniorský, případně dorostenecký tým. Chceme tak dát prostor k zlepšování se našim šikovným mládežníkum, kteří prošli opravdu povedenýmy nábory. I v těch hodláme pokračovat, tak pokud by si někdo chtěl tento u nás stále trochu neobvyklý sport vyzkoušet, určitě přijďte. Uplatnění v něm může najít skutečně každý.

Ovšem klub zdaleka nereprezentují jen výkony na hřišti.

Dalším výrazným pokrokem je spuštění nového webu. Velkou pochvalu za něj zaslouží jeho duchovní otec a stvořitel Martin Erneker. Máme v plánu ho pravidelně plnit spoustou informací a tak ho určitě sledujte.

Po šesti letech na hřišti 1.ZŠ v Bolevci měníme domácí hřiště. Podařilo se nám získat zatím do dlouhodobého pronájmu prázdný areál fotbalového hřiště v Plzni-Bukovci. Máme tak možnosti si hřiště upravit přesně dle našich požadavků a můžeme se stát po Ostravě Steelers teprve druhým klubem amerického fotbalu v České Republice, který bude mít hřiště splňující všechny parametry pro americký fotbal. Věříme a doufáme, že vstřícnost areálu potěší také naše fanoušky, kteří již nebudou muset ke stánku pro občerstvení přes půl areálu.  První zápas nás tu čeká již příští sobotu 23.4. od 14:00 proti Příbram Bobcats. Dovolte mi tak prosím závěrem vás na tento zápas srdečně pozvat.


Go Patriots !

Libor Kurfirst, předseda klubu