Odehrán domácí turnaj

Flag

V sobotu se na našem hřišti v Bukovci konal poslední domácí turnaj sezony flagového družstva do 15 let. Na programu byly další tři zápasy:

Pilsen Patriots - Prague Lions 19:33

V zápase v té době s vedoucím týmem tabulky se domácí družstvo velmi dobře drželo. Po potvrzeném touchdownu dokonce vedlo 7:6, ale Lions ještě do poločasu dokázali dvěma touchdowny výsledek otočit na 7:20. V úvodu druhého poločasu se po touchdownu Vaňka domácí dostali opět na dostřel, Lions ale dvakrát zahráli úspěšný 4 down a opět navýšili vedení. Po interceptionu přišel další touchdown hostů a domácí skore již jen zkorigovali na konečných 19:33. Patriots se přesto neměli za co stydět, odehráli velmi dobrý zápas. V obraně obětavýmy zákroky zářila Julie Tumpachová,  v útoku si tým vybral kopec smůly, když například Matyáš Vaněk ve velmi dobré pozici podklouzl, nebo Antonínu Rubášovi chybělo k zachycení dlouhého pasu několikrát jen pár centimetrů.

autoři touchdownů: Antonín Rubáš 2x, Matyáš Vaněk

Pilsen Patriots - Ústí nad Labem Blades 20:20

V úvodu zápasu dominovali obrany, Útok Blades, Patriots a opět Blades šel ze hřiště hned na své polovině. Smůlu první protrhlo domácí družstvo, Ústí však dokázalo dvěma dlouhýmy pasy zápas otočit. Do poločasu přišel ještě touchdown domácích, přesto hosté díky povedené konverzi vedli 12:13. Také úvod druhého poločasu patřil hostům, domácí ale po dvoubodovém potvrzení touchdownu skore vyrovnali. V závěru zápasu oba týmy chtěli strhnout vedení na svou stranu, přesto sympaticky nezapomínaly na fair play. Lavička Ústí přiznala faul na své polovině a i díky tomu měli domácí ještě šanci strhnout vítězství na svou stranu. Patriots byli na polovině soupeře, ale ani na 4 pokusy míč do endzony nedostali.  A protože ani poslední běhový pokus hostů z vlastní poloviny žádné body nepřinesl, rozešli se oba týmy smírně 20:20.

autoři touchdownů: Antonín Rubáš, Matyáš Vaněk 2x

Pilsen Patriots - Bělá Raiders 52:7

Hostující tým je v podzimní části soutěže nováčkem a bohužel musí platit nováčkovskou daň. Přesto si zaslouží potlesk, v 8 lidech z toho s jedním viditelně zraněným borcem mladí nájezdníci nevzdávají žádnou hru a snaží se učit. Na turnaji už v prvním zápase proti Blades dosáhl tým Bělé na svůj první touchdown a jejich spontánní oslava v kolečku jistě potěšila nejen je, ale všechny návštěvníky turnaje. V zápase nebylo moc co řešit, když první čtyři útočné akce hostů skončily picksixem. Domácí trenéři tak měli dostatek prostoru dát více hracího času méně vytíženým hráčům. Ti šancí nepohrdli. Touchdownu se nakonec dočkala i Bělá a tak zápas skončil jistou domácí výhrou 52:7.

autoři touchdownů: Matyáš Vaněk 4x, Antonín Rubáš, Veronika Lopatková, Jan Plecer, Julie Tumpachová

Sestava Pilsen Patriots: Filip Souček, Antonín Rubáš, Matyáš Vaněk, Martin Vacek, Ondřej Procházka, Lukáš Procházka, Veronika Lopatková, Jan Plecer, Daniel Tichý, Michal Kolembus, Julie Tumpachová, Jakub Voldřich, Štěpán Opatrný. Trenéři: Zdeněk Tumpach, Michal Kopáč, Lucie Ivaničová

Závěrečné shrnutí trenéra Zdeňka Tumpacha: "Do posledního domácího turnaje jsme si po mlhavém ránu a přípravě hřiště s týmem v šatně jasně ujasnili, jak chceme hrát. Drželi jsme se plánu po celý turnaj. Nadále bojujeme o postup do finálového turnaje. Jsem rád, že jsme do hry mohli zapojit všechny naše hráče. Ti si celý turnaj velmi užili a jsem rád i za kladnou odezvu od ostatních týmů."

Náš tým má nyní stejně výher jako postupující Rangers a pátí PBP. Potřebovali k tomu ale nejvíc zápasů a tak díky průměru jsou na nepostupujícím šestém místě. Do konce základní částí zbývají dva turnaje, ten příští odehají Patriots v neděli 20.10. v Ústí nad Labem, kde se kromě Blades utkají ještě s PBP a Příbram Bobcats black.