1.KOLO Ohlasy

1.KOLO Ohlasy

Chvilka s majkem

Jaký byl zápas očima jeho protagonistů ?


Richard Bonds (Head coach Pilsen Patriots)

Zápas proti Mustangům byl podle mého očekávání vyrovnaný, oba týmy zůstaly bez bodu až do poloviny třetí čtvrtiny, kdy Mustangové poprvé skórovali po přihrávce. Obrana Patriotů držela zápas v těsném závěsu a několikrát zneškodnila útok Mustangů, ale náš útok se nedokázal dostat do endzóny až do poloviny čtvrté čtvrtiny. Do té doby se Mustangové uchýlili pouze k běhání a získali mnoho yardů při vedení míče svým QB a RB. Později přidali ještě field goal. Před tím jsme ale po přihrávce Ernekera  Radovi snížili na 14:6. Poté jsme ještě zahrozili falešným puntem kdy Vainera hodil Radovi, ale dobře rozběhlý drive skončil bohužel fumblem.

Ztrátu QB Martina Ernekera do konce krátké sezóny bude těžké překonat, protože už tak se potýkáme s početnou marodkou na některých pozicích, ale tohle všechno nám fotbal přináší. Stále máme na čem pracovat, protože musíme získat větší produkci z útoku a zintenzivnit naši hru a odstranit některé mentální chyby v obraně. Očekávám, že příští týden nás čeká podobný zápas. Bobcats loni stejně jako Mustangs nehráli, a my tak půjdeme do zápasu s mnoha neznámými. Jako hlavní trenér beru plnou zodpovědnost za prohru, protože to byl zápas, který jsme bezpochyby mohli vyhrát a měli jsme k tomu všechny možnosti. Doufám také, že je to pro hráče budíček, že musíme zvážnět v tréninku a soustředit se na hru. Celkově vzato máme stále na čem pracovat ve všech oblastech, ale očekávám, že se budeme týden od týdne zlepšovat. 

Martin Erneker (QB Pilsen Patriots)

Stadion v Čelákovicích je moc pěkný s velmi kvalitní trávou. Do toho se nám nakonec udělalo i optimální počasí na fotbal. Naše obrana odvedla skvělou práci! Celý zápas držela jako zeď, všichni kluci z obrany tam nechali na hřišti úplně všechno a do toho hrály i ve všech special teamech a proto jim patří můj respekt.Co se týká útoku tak jsme měly jednoduchý herní plán na Mustangs obranu na kterou jsme se připravili scoutem a rozborem videií z minulých sezón Mustangs..Jediné s čím jsme nepočítali, že budou tolik blitzovat a zaplňovat box. Tudíž naše běhová hra o kterou jsme se chtěli opírat nefungovala pode našich představ. Chtěli jsme se rychle zbavovat míče krátkými passy do stran, ale kvůli velkému tlaku se nám to nedařilo. Pro některé kluky to byl v útoku první zápas a byla vidět nervozita na všech pozicích. S míčem jsme i tak dokázali posouvat až na polovinu soupeře, ale našimi chybami jsme se o dobrou pozici připravili sami. První zápasy jsou vždy těžké nevíte v jakém složení hraje soupeř navíc když ještě jednu sezónu vynechal a musíte přizpůsobovat svou hru během zápasu. V pár světlých momentech se nám to dařilo, ale chyběla nám koncovka a touchdownové akce nám zkazili chyby jako špatný blok nebo nezachycená přihrávka.

Toto všechno se ve fotbale stává a my jsme pak nebyli schopní se vrátit do sedla. Určitě teď alespoň víme na čem pracovat a co zlepšit. Máme jen týden a čeká nás další zápas se soupeřem, kterého nesmíme podcenit! A my budeme připraveni!

Daniel Šejbl (Free safety Pilsen Patriots)

Uplynulý zápas se mi hodnotí velice těžko. Na jednu stranu jsme předvedli bojovný výkon, především v obraně, ale s vypětím všech sil to nestačilo. Jedno je ale jasné, systém který přinesl trenér Bonds, funguje. Musíme však plnit veškeré zodpovědnosti které máme. Pokud se nám podaří do dalšího zápasu vyvarovat drobných chyb na každém z postů, tak můžeme naskočit na vítěznou vlnu.

Jakub Mallát (QB Prague Mustangs)

Na zápas s Plzní jsme se moc těšili a chtěli jsme vyhrát. Zápas byl spíše obranný ale nakonec se nám po poločase v útoku začalo více dařit a dvakrát jsme skórovali. Na obou stranách bylo mnoho chyb ale musíme se z nich do zbytku sezony poučit a napravit je.