3.KOLO Preview

3.KOLO Preview

Preview

Již zítra nás čeká třetí zápas sezony. Zatím čekáme na první vítězství, když jsme v Praze podlehli Mustangs a následně také doma Příbrami Bobcats. Nečeká nás ale nic lehkého, protože do Bolevce přijede finalista loňské II.ligy, Pardubice Stallions. 

Stallions mají zatím vyrovnanou bilanci, když v repríze loňského finále podlehli Třinci 12:18, následně si ale spravili chuť výhrou 27:10 v Příbrami. Na stranu Pardubic šel také poslední vzájemný zápas , když v úvodu loňské sezony zvítězily 21:0. Všechny touchdowny jsme inkasovali po runu. Také letos mají Stallions pět ze šesti touchdownů po zemi. O jejich síle dobře ví také trenér Patriots Rich Bonds:"Stallions mají vyvážený tým, využívající dva QB s různými styly hry. Mají velmi silnou run offense, se dvěma kvalitními runningbacky." To potvrzuje i pohled do statistik. Tři touchdowny si po zemi připsal Martin Ženka, k tomu přidal i jeden po pasu Matěje Linka. Zbylé dva touchdowny nesou podpis runningbecka Petra Plačka. Patriots se ale nehodlají zaměřit jen na runovou hru. Coach Bonds nabízí svůj pohled: "Stallions mají řadu mladých, ale velmi schopných receiverů.V defenzivě jsou velmi trpěliví, dokáží soupeře donutit k chybám a získavat míče. Jejich výhra nad Bobcats byla velmi působivá. Nečekám zápas s velkým počtem bodů. ale čekám, že předvedeme mnohem lepší výkon než v úvodu sezony."

Patriots do zápasu opět z pozice quaterbecka povede Lukáš Bouda. K ruce již bude mít receivera Jakuba Radu. Na marodce naopak dále zůstává Martin Erneker, Eduard Dolejš, po zápase s Bobcats na ní přibyl také Jiří Černý, Ladislav Hruška a Michal Káčer. Poslední dva jmenovaní by měli být již v příštím zápase opět k dispozici. Coach Bonds tak měl během volného týdne většinu týmu k dispozici a věří, že to bude na hřišti vidět. "Za dvě prohry v úvodu sezony přijímám plnou odpovědnost. Hráčům jsem vštěpoval do hlav, že sezonu pořád můžeme zvrátit. Potřebujem ale do zápasu přenést věci, které nám na tréninku jdou. K vítězství nás nedostane zlepšení jedné věci, musíme se zlepšit na všech pozicích. Stallion nejsou v ničem horší, než soupeři které jsme již potkali. Musíme prostě doma předvést lepší výkon, když ne kvůli sobě, tak kvůli fanouškům a rodinám, které nás podporují." 

Zápas se koná zítra, tedy v sobotu 7.5. od 14:00 na hřišti v Plzni-Bukovci. Tímto vás na něj srdečně zveme !

Go Patriots