Slovo Předsedy

Slovo Předsedy

Slovo Vedení

Vážení příznivci plzeňského amerického fotbalu,


rok se nám s rokem sešel a na dveře již pomalu klepe start další sezony. Bude to již má osmá v roli předsedy klubu. Je tedy nejvyšší čas se podívat, co nás čeká a nemine. Stejně jako loni se naše seniorka zúčastní II.ligy. Tam jsme bohužel nedokázali vyhrát ani jeden zápas, ačkoliv některé pasáže zápasů nebyly vůbec zlé. Věřím, že letos uvidíme na scoreboardu úplně jiná čísla.


K tomu by nám měl pomoct nejen nový trenér William Levi Sturgis, ale také linebacker, rodák z Kansasu Marcus Deon Brown Jr. Tento čtyřiadvacetiletý borec má zkušeností na rozdávání. Kromě studentských let na LSU má za sebou i působení v klubu Atlanta Falcons. Od něj si  opravdu hodně slibujeme. To trenér dorazil krátce před koncem roku 2022 a od té doby dává klukům do těla. Jeho znalosti,zápal a úroveň tréninků může naše chlapce hodně posunout. Také tihle dva borci by pro Vás měli mít důvodem navštívit i letos některé naše zápasy.


Ty se budou opět odehrávat na domácím stadionu v Bukovci. Los ještě není znám, ale už známe další účastníky druhé ligy. Těmi budou obhájci trofeje Třinec Sharks dále Prague Lions, Prague Mustangs, Příbram Bobcats, Brno Sígrs, Pardubice Stallions a vítěz loňské III.ligy Bělá Raiders. Utkáme se s každým týmem, s jedním dokonce dvakrát. Do play off postoupí 4 nejlepší týmy. Liga odstartuje o víkendu 8-9.dubna. Máme tedy ještě  necelý měsíc na přípravu.


Stále probíhají nábory, stačí se podívat na náš web a sociální sítě a prostě to přijít zkusit. Nabíráme do všech kategorií,děti do 15 let se účastní ligy ve flagu, rádi bychom na podzim postavili i juniorku. A tak bych rád závěrem všechny pozval na trénink či zápas.


Go Patriots !


Libor Kurfirst, předseda klubu