2.KOLO Report

Postview

V druhém kole Patriots vyzvali domácí Lions.

Úvodní výkop obstarali hosté. Domácí zkusili v úvodním drivu Patriots zaskočit pasovou hrou. Po třech nekompletních pasech Bílého však následoval punt. Ofenziva Patriots šla na to obráceně. První dva běhové pokusy Vainera znamenali první first down. Quaterback Patriots Erneker pak našel pasem do dalšího first downu Kadlece. Následoval dlouhý běh do pravé strany hřiště od hostujícího quaterbecka, kterého obrana Lions jen tak tak dokázala donutit vyšlápnout na 3y. Tak si to dal napodruhé a tentokrát už mohli Patriots slavit první touchdown zápasu 0:6. Pokus o extra point domácí special team zablokoval a po pár roztodivných odrazech i zalehl. Následný výkop Patriots dokázali domácí vrátit až na vlastních 44y. Další 4y připsal běhovým pokusem Hložánek. Po dalším nekompletním pasu domácí quaterbeck konečně připsal i complete. A byl to 25y dlouhý pas na Pospíšila. Lions byli v dobré pozici, ale obrana Patriots více nedovolila. Po několika nekompletních pasech skončil konečně míč od Bílého v rukavicích jiného hráče. Tím byl ale hostující corner Eric Coale. Patriots tak začínali druhý drive z vlastních 30y. A hned se posunuli o 45y dopředu, když Mathauser po zachycení Ernekerova pasu umně prokličkovával mezi domácí obranou. Další yardy po zemi připsal Gerri. Patriots už chybělo pouze 11y a o ty se dalším během opět postaral Erneker. Tentokrát se mu podařilo touchdown i potvrdit kopem a Patriots tak v polovině I.čtvrtiny vedli už 0:13. Obraz hry se dále neměnil, Lions těžko posouvali míčem a nechybělo moc, aby David Pivovar zachytil další interception. Další drive tak Lions zakončili nepovedeným puntem kousek za polovinu hřiště. Za Patriots pak hned o polovinu zkrátil vzdálenost k touchdownu povedeným runem Šulda. O chvíli později bylo v táboře hostů ještě veseleji, Ernekerův pas zachytil Vainer a donesl ho až do endzony. Erneker touchdown opět potvrdil, 0:20. V závěru první čtvrtiny se k dobrému drivu nadechli také domácí, když se po dvou zachyceních Pospíšila a poté i Budky dostali na krátkou vzdálenost hostující redzony.

Ovšem ani z tohoto drivu nic nebylo, domácí se rozhodli hrát krátký čtvrtý down. Běžího hráče ale nekompromisně pro ztrátu zastavil Marcus Brown. A tak útok Patriots opět čekalo dlouhé hřiště. Po 30y zachycení Urbana, běhu Vainera a dalším zachycení tentokráte Mathausera však už byli hosté opět v redzoně domácích. Patriotům získal ještě pár yardů po zemi Madej, ovšem v následný akci se urodil fumble, který dokázal získat domácí Kofroň. Domácí ale na míči dlouho nevydrželi, protože pokus Bílého o pas zachytil Pavel Tumpach.A pak už Patriots stačilo dvakrát zopakovat fungující souhru Erneker-Vainer a Patrik připsal další touchdown. Potvrzení se nezdařilo - 0:26. Hosté pak stejně jako v domácím zápase s Bobcats vyzkoušeli pozornost domácího special teamu squib kickem. A opět neúspěšně. Lions je mohli potrestat, jenže touchdownové zachycení Pospíšila zrušil faul. S následným posunem o -10y si už domácí neporadili, po sérii nekompletních pasů přišli o míč na downy. Také hosté museli puntovat, když během jedné z předchozích akcí předvedl nádherný a tvrdý sack Ondřej Bradáč. Ernekerovi se vůbec nevstávalo snadno. Domácí útok ale nabízenou rukavici od obrany nezvedl. Naopak, další tři a ven. Do konce poločasu nezbývalo mnoho času. Časem rozhodně neplýtval Madej a po krásném běhu připsal 50y. Dílo dokonal Vainerův pas na Mathausera - 29y touchdown znamenal poločasové vedení 32:0.

A druhý poločas začal jak ten první skončil. V první útočné akci dostal míč do ruky Madej a protože ho nikdo během jeho 75y běhu nezvládl zastavit, zvedali Patriots ruce opět nad hlavu. Erneker potvrdil, 0:39. V tuto chvíli vstoupilo do hry pravidlo o neustále běžícím čase. Za domácí připsal povedený běh Hložánek a následně další catch pro first down zapsal Pospíšil.  Další catch mu ale nepovolil pozorný Pivovar. Patriots opět nepovolili Lions žádné body, naopak ze zisku fumble se radoval Lukáš Kohel. Do konce třetí čtvrtiny stihli Patriots ještě jednou udeřit. 70y catch si připsal Urban, Domácí obrana se pak dopustila pass interference, následně holding a z 1y už nebyl pro Vainera problém připsat svůj třetí touchdown v zápase. Potvrzení se opět nezdařilo, po třetí čtvrtině tak bylo skore 0:45.

Ve čtvrté čtvrtině už jsme žádné body neviděli. Hra plynula, domácí se ale na body nedostali. Také proto, že si Bílý připsal další interception.Patriots tak zápas zkušeně dohlídali ke kýženému cíli.

Viděli jsme dominantní výkon Patriots, který od začátku zápasu diktoval tempo hry. Snaživému soupeři nedovolil se dostat do hry. Patriots tak slaví druhou výhru v řadě, navíc s cenným čistým kontem. Vypadá to, že po loňském posledním místě cílí tým na úplně jinou stranu tabulky. Jestli může pomýšlet až na nejvyšší patra se ukáže již tuto sobotu, kdy doma Patriots přivítají obhájce titulu Třinec Sharks.