3.KOLO Report

Postview

Za pěkného počasí Patriots dnes přivítali Třinec Sharks.

Hosté provedli úvodní výkop a po returnu Madeje začínal útok Patriots z vlastních 30y. První hrou Patriots byl krátký běh Vainera. Poté už šel domácí quaterbeck Martin Erneker do vzduchu, úspěšný catch pro 4y si připsal Patrik Formánek, Mathauser v následné hře byl ještě úspěšnější, když ho obrana Sharks zastavila až na svých 25y. Hostující obrana poté zabrala, zastavila běžícího Madeje pro -5y, následně nedovolila dvakrát zkompletov Ernekerův pas. Při dlouhém 4 downu navíc dokázal Michal Mintál připsat sack a do hry se tak dostal hostující útok.Ne na dlouho, útok začlo -5y za zdržování hry, následný běh Klimszy zastavil v backfieldu Brown. A couvání útoku Sharks pokračovalo, -2y po zákroku Šmída, další delay of game a nakonec nedal Michael Bárta hostujícímu quaterbeckovi čas na dlouhý pas. Byl z toho tak jen punt na 35y Pilsen Patriots. I ti museli rychle puntovat. Gerri totiž získal po zemi 5 a vzápětí ještě 1y. Následoval ale nekompletní pas Ernekera a punt na 8y Sharks. Ti začli svůj drive dobře, quaterbeck Kwoka zkompletoval 8y pas na Tomasze Suchanka. Ovšem čas na zopakování hodu v následné hře nedostal, vystartoval po něm totiž Radomír Novák a svým sackem ho vrátil o 10y zpět. Následoval již obvyklý delay of game a následný 3na18 museli Sharks zahrávat až ze svého 1y. Přišel nekompletní pas a punt, který dokázal na 38y poloviny Sharks vrátít Mathauser. O dalších 5y zpět museli Patriots po runu Madeje, protože si na něj velmi dobře počíhal Ondřej Karel. S drivem Patriots to vůbec nevypadalo dobře, protože dalších -5y zavinil Mathauser svým false startem. Vykoupil se ale velmi rychle, když si zaběhl za bránícího Kohouta a zachytil Ernekerův pas. Cesta byla volná a Jakub si tak doběhl pro 50y touchdown. Potvrdit se nepodařilo 6:0. Do konce první čtvrtiny jsme pak již vyděli jen return Veselského na vlastních 25y a běh hostujícího runningbacka pro nulu....na svém místě byl totiž opět Marcus Brown.

Druhou čtvrtinu začal nekompletním pasem Kwoka, Oliver Klimsza ale následně doběhl pro first down. O totéž se chtěl pokusit i v další hře, při 3 downu mu však vystavili společnými silami stopku Kokoška s Novákem. Další drive Patriots netrval vůbec dlouho, Erneker zkompletoval pas na Vainera a toho opět zastavila až endzona. Další 50y touchdown pro Patriots, opět bez potvrzení 12:0. Hostujícího returnera nenechal rozběhnout Brown, Sharks tak opět začínali útok z vlastních 25y. K velkému zisku yardů po catchy se chystal Tomasz Suchanek, po 9y ho ale dál nepustil dobrým zákrokem David Pivovar. Hosté přesto po zachycení Slowiaczeka získali first down. A opět to vypadalo na velký zisk, na poslední chvíli však rozběhnutého Sapinskiho zastavil Krnáč.Sharks však pokračovali ve svém dosud nejlepším drivu, po kompletním pasu Kwoky na Suchanka se dostali až do redzony Patriots.Tam jim ale obrana vystavila stopku. Dva nekompletní pasy a sack Lukáše Kohela znamenali ztrátu pěti yardů. Přesto se Patryk Sapinski pokusil o dlouhý field goal, ten ale skončil jen v brance na kopanou.Útok Patriots začal nulovým runem Vainera. Následoval však 15y catch Kadlece. Po 8y běhu Rešla zopakoval Erneker svou spolupráci s Vainerem. Ten si našel letící míč mezi třemi obránci, dokázal se z jejich sevření vykroutit a opět ho zastavila až endzona. Erneker s Vainerem si spoluprací zopakovali i při úspěšné konverzi 20:0. Patriots tu chvíli na hřišti dominují, Sharks získávají first down jen díky pass interference Pažického. Toho to ale nemuselo mrzet dlouho, hostující Kubisz totiž svým pasem nachází jen bránícího Tumpacha a ten jeho výzvu s díky přijímá. Zachytává interception a vrací míč na 25y Sharks. Patriots tuto chybu trestají, když se dostávají až na 5y po dlouhém běhu Ernekera. Sharks sice ještě zvládnou vrátit běžícího Rešla o 2y, na další run Vainera středem už jsou ale kratky.....vlastně krátký. Pokus o konverzi opět neúspěšný, domácí vedou 36 vteřin před koncem poločasu 26:0. Sharks však přesto ještě sithnou nachytat domácí obranu, která již hraje bez zraněného Marcuse Browna, Po dlouhém kompletním pasu kompletuje Kwoka i další pas a Sapinski si připisuje 10y touchdown. Po neúspěšném pokusu o extra point se jde do kabin za stavu 26:6.

Hostům nabuzení po prvním touchdownu vydrželo i po přestávce. Výkop Patriots vrátil až na jejich polovinu Sikora. Běh Klimszy sice zastavil Šejbl, následně však Klimas přiblížil 28y během Sharks až na poslední chybějící yard. Hostům ztížil situaci holding Karla, přesto po 3y runu Sapinskiho dokonává dílo 8y během středem quaterbeck Kwoka. Suchanek potvrzuje touchdown kopem 26:13. Patriotům však trvá odpověď jen 10 vteřin. Erneker s Mathauserem opakují situaci z první čtvrtiny a opět to končí dlouhým touchdownem. Pokus o konverzi opět neúspěšný 32:13. Otěže hry v tuto chvíli přebírají obě obrany. Hraje se tvrdý, fyzicky náročný fotbal. V teplém počasí se zdá, že nikomu neubývají síly. Útoky však tahají za kratší konec. Příkladem budiž nulový běh Sapinskiho, kterého zastavují Kokoška s Bártou, nebo sack Kohela. Ani obrana Sharks se nenechává zahanbit, sice první nechává Ernekerovi dost prostoru na další dlouhý běh, následně však  Karel bez milosti zastavuje Gerriho. Po špatném snapu při 4na2 se v závěru třetí čtvrtiny dostávají Sharks opět na míč.

Dominanci obran potvrzuje i ve čtvrté čtvrtině Tumpach, když tvrdě ukončuje nadějně rozběhnutý run Klimszy. Útok Sharks však pokračuje v tlaku a běhovýmy pokusy Sapinskiho a Kwoky se dostávají do redzony Patriots. Dílo dokonává 15y během Marcin, Suchanek potvrzuje a Třinec snižuje na 32:20. Žraloci cítí krev a po 3 a ven dostávájí svůj útok 6 a půl minuty před koncem opět na hřiště. Kwoka se pokouší rychle kompletovat dlouhé pasy, Šejbl je však na své straně pozorný. Při dlouhém 3.downu si ale pomáhá faulem, holding dostává Sharks na polovinu Patriots a k automatickému prvnímu downu.K dalšímu je přibližuje 9y runem Klimsza, špatným střídáním si ale Sharks pozici opět komplikují. A když nejprve Krnáč nenechá rozeběhnout Klimszu přichází 4 down. Jan Slowiaczek sice zachytává pas, David Pivovar ho ale k prvnímu downu nepouští. Patriots jdou na míč a běhovýmy pokusy tlačí čas. Obrana Sharks je ale na tohle připravena, Rešl připisuje 1y. Následně se pro first down prosmýkává Erneker. Přichází -5y kvůli delay of game a dva minusové runy Madeje, když se dalším tvrdým zákrokem prezentuje Ondřej Karel. Patriots puntují do touchbacku. Sharks mají 2 minuty. Po sacku dvojice Bárta Kohel má hostující Kwoka těžkou pozici. Jeho pokus o pas smečuje na zem Šmíd a když  Tumpach ve spolupráci s Krnáčem nedovolí větší zisk běžícímu Klimszovy, musí hosté puntovat. Domácí už zápas doklekávají.

Viděli jsme nejvyrovnanější zápas Patriots v sezoně. Výkon Třince rostl s každou minutou. O osudu utkání rozhodla povedená druhá čtvrtina Patriots na jejichž dlouhé pasy nedokázali Sharks dlouho najít recept..Další zápas mají Patriots na programu až 14.5. kdy jedou k odvetě na půdu Příbram Bobcats.