4.KOLO Preview

4.KOLO Preview

Preview

Po dvou volných víkendech pokračuje pro Patriots v neděli liga zápasem v Příbrami. Půjde o druhé měření sil v sezoně, Bobcats budou jistě chtít vrátit Patriotům porážku z úvodního kola 30:6. Oba týmy od té doby jen vítězí, Bobcats se z porážky v Plzni rychle oklepali a dokázali v dalších kolech porazit doma 20:9 Brno Sígrs a také v Praze 35:7 Prague Mustangs. Patrioti jsou stále neporažení, po úvodní výhře nad Bobcats přejeli v Praze Lions 45:0 a poté opanovali i domácí měření sil s obhájcem trofeje Třincem Sharks 32:20. 

Patriots do zápasu půjdou takřka v kompletní sestavě, chybět bude stále jen zraněný centr František Janýr. Připraven bude také autor jednoho z touchdownů v prvním zápase Marcus Brown, který nedohrál poslední zápas s Třincem. Delší pauza po startu sezony umožnila ostatním hráčům načerpat síly.To si ostatně pochvaloval i trenér William Sturgis: "Bye weeky pro nás byly skvělým časem na načerpání nových sil a dočerpání plné kondice. Kvůli zraněním a studentům, kteří se připravovali na závěrečné zkoušky byla sice účast ma trénincích o něco nižší, ty však byli celkově efektivní. Umožnilo mi to totiž zaměřit trénink na potřeby jednotlivých hráčů."

Bobcats kromě touhy vrátit Patriots nečekanou porážku mohou mít motivaci navíc i v možnosti dotáhnout se na Patriots v tabulce. Toho si je dobře vědom i trenér Sturgis: "Jsem přesvědčený, že nás čeká jeden z nejtěžších zápasů v sezoně. Bobcats od porážky u nás jen vítězí, rostou jako tým a dostávají se do rytmu.Pro nás je velkým varováním druhý poločas s Sharks. Viděli jsme, co se může stát, když polevíme a neudržíme svůj standard po celé čtyři čtvrtiny." O možnostech na výhru ale trenér nepochybuje: "Potřebujeme, aby náš útok soupeře tlačil, aby věřil tomu, co jsme trénovali a co máme nachystané. Od obrany potřebujeme na domácího quaterbecka vytvořit takový tlak, který ho donutí k chybám. Pokud budeme hrát hru, o které vím, že ji jsme schopni, měli bychom vyhrát i v odvetě."

Nezbývá než věřit, že na trenérova slova opět dojde.

Zápas se hraje v neděli 14.5. v areálu SK Spartak v Příbrami. Kickoff je naplánován na 15:00.

Go Patriots !!!