4.KOLO Report

Postview

V 15:00 nezačal v Příbrami pouze zápas, ale spustil se i prudký slejvák. Ten postupem času polevoval, ale úvod zápasu poznamenal. Rychleji se adaptovali domácí, kteří bez problémů zastavili úvodní útočný drive Patriots. Po zastaveném runu Vainera pro -2y totiž následovali dva nekompletní pasy hostujícího quarterbecka Ernekera. Toho tak mohl aspoň chvíli těšit povedený dlouhý punt. Obrana Patriots ale hned v úvodu zaspala a domácí zahájili svůj první drive 72y runem Bučila, který byl zastaven až díky faulu....rázem se domácí útok ocitl 3y od endzony, ovšem 1y run domácího quarterbecka Tomáše Vokurky k oslavě nevedl. Podobně si obrana Patriots vedla i při druhém downu a po třetím dokonce mohla slavit. Pavel Tumpach totiž výborně trefil snap a dokázal vyrazit míč domácímu quaterbeckovi. Míč se mu sice nepovedlo schrábnout pod sebe, ale za ním číhalo dalších pár borců. Nakonec míč ukořistil Stanislav Košík a Patriots tak domácí do vedení ještě nepustili. V tuto chvíli byl déšť nejsilnější, hosté se tak pokoušeli hýbat s míčem hlavně po zemi a po běhu Ernekera pro first down se zdálo, že by to mohlo fungovat. Ale nefungovalo, další dva pokusy Vainera zisk nepřinesly. První byl pro 0, druhý dokonce pro -4y. Z třetího downu byl nekompletní pas a následoval další punt. Ten se tentokrát moc nepovedl, míč se ještě odrazil zpět a Bobcats zahajovali další útok z 35y Patriots. Vokurka 3y pasem na Kohuta ukázal, že by to mohlo jít i vzduchem, přesto následovala další sada běhů. Po třech bězích Lukáše Pukla a ofsajdu Patrika Šmída byli Bobcats už podruhé v zápase jen pár yardů od skórování. A tentokrát se zadařilo, Vokurka hází, Tesašík chytá, Matějka potvrzuje - 7:0 pro domácí.Výkop Bobcats vrací na 30y Tumpach, dalších 8y připisují Patriots po běhu Urbana. K tomu přidává 10y Erneker a další 4y po těžkém zachycení připisuje Mathauser. Domácí pak však dobře čtou další pokus o běh od Ernekera, zaráží ho o 5y zpět a po dalším nekompletním pasu je i z tohoto drivu pouze punt. Do konce první čtvrtiny vidíme ještě tři běhové pokusy domácího Bučila. První vypadal obzvlášť dobře, ale znamenal jen first down, protože Bučila velmi dobrým zákrokem zastavil Kokoška.

Druhou čtvrtinu zahájil zachycením pasu Vokurky Jonáš Matějka. Posun to pro domácí neznamenalo, protože se dle rozhodčích provinili nesportovním chováním a tak museli o 15y zpět....když k tomu přibyl false start, rázem byli Bobcats zaražení na své půlce a bojovali s prvním na 25. Krátkej run Bučila šanci nepřinesl, to následný pas Vokurky na Zapletala už vypadal o mnoho lépe. Zcela volný Zapletal ale míč nedokázal zkrotit. Domácí tak museli puntovat a po returnu Mathausera byli Patriots skoro na polovině hřiště. Dalších 10y získal runem Vainer, další 3y připsal také po zemi Rešl. Následoval Ernekerův pokus o pas, Mathausera všek dobře pokryl Ritter a jen tak tak z toho nakonec nebyl interception. Patriots možná uvažovali o pokusu na čtvrtý down, ovšem delay of game a následná nelegální formace tyhle myšlenky rychle zapudili. Coach Sturgis reagoval timeoutem a mohutným proslovem ke svým borcům. Následný Ernekerův punt skončil v touchbacku. Pak přišel opravdu zvláštní drive, Pojmenujme ho drivem Josefa Krnáče....Po sacku Šmída rozhodčí posouvaj domácí o 15y za nesportovní chování. Na polovinu už se Bobcats dostávají svým přičiněním, Vokurkův pas totiž zachytává Matějka. Další dva významné posuny domácím přináší roztodivné výroky rozhodčích. Jestliže o prvním facemasku Krnáče na rozběhnutého domácího borce  by se ještě dalo s přivřením očí spekulovat, další facemask za stržení hráče za ramena byl do nebe volající úlet. Domácí z toho těží jen tři body, když Matějka i přes teč hostující obrany trefuje 30y field goal. Naděje hostů na body v prvním poločase definitivně utíná svým sackem Filip Troch. Poločas tak končí 10:0

V druhém poločase už se konečně počasí umoudřilo, začátek byl ale ve znamení poločasu prvního. A ve jménu domácího Tomáše Bučila. Nejprve vrátil výkop Patriots na 35y, následné 4 runy pro 7,0,10 a opět 0y proložil zachycením pro 12y. Po dalších 9 a 12 yardových bězích Bučila slízl smetanu 13y runem do touchdownu Pukl. Výborný úvod druhého poločasu pro domácí. Matějka opět potvrzuje, 17:0. Útok Patriots stále nenachází recept na domácí obranu, Vrba sackuje Ernekera a Patriots musí opět puntovat. A tak za to bere obrana. Coale výborným zákrokem nepovoluje zachycení Matějkovi. Při dalsím Vokurkově pokusu o pas přichází interception Patrika Vainera a jeho return končí v end zoně. 17:6. Radost a překvapení Patriots je takové, že při pokusu o extra point chybí kicker a coach Sturgis bere raději timeout. Ernekerovi se navíc potvrzení nedaří, nízký kop zblokovává Ritter. Další drive domácích potvrzuje, že obrana Patriots našla klíč..ačkoliv kdyby Tesařík nedropl pěkný pas Vokurky, mohla z toho být rychlá odpověď. Ale nebyla, přišel punt. Útok Patriots se nechtěl nechat obranou zahanbit, přišel 27y dlouhý run Urbana, 6y run Rešla a pak nejhezčí akce zápasu. Mezi dva domácí obránce si zaběhl Formánek a zachytává přesný pas Ernekera. Je z toho 50y dlouhý touchdown a snížení na 17:12. Pokus o běh za 2 body Ernekerovi nevyšel.Do konce třetí čtvrtiny jsme ještě viděli return Bučila a běh toho samého hráče pro -2y, když ho nachytal Kohel.

V úvodu čtvrté čtvrtiny Vokurka řeší těžký třetí down na 12y kompletním pasem na Kohuta. Po dvou krátkých runech se dostává do podobně obtížné pozice a tentokrát ji řeší špatně. Jeho pas opět zachytává Vainer a Patriots můžou z vlastních 35y jít za otočením zápasu. Po bězích Ernekera a Rešla přichází first down a posun na polovinu soupeře. Víc se ale nedaří, Ernekera domácí obrana tlačí pro -3. následný 5y catch Vainera však nestačí. Přichází punt. Hostující obrana dělá možné i nemožné aby ještě dostala útok do hry. Několikrát to vypadalo, že se zadaří. Bučilovi tarasí cestu Brown....následně zachytává u lajny interception Tumpach....v backfieldu ale máme flag, z dalšího 3 na 15 dostává domácí po nezachycení pasu hodně přísnej passinterference....domácí zkušeně tahají čas a když se po 19y runu při 3 na 20 čtvrtým downem dostávají do first downu, je jasné, že hostující útok už šanci na obrat nedostane.

Viděli jsme tvrdý, bojovný zápas, ve kterém domácí přeci jen byli o chlup lepší. Nemá moc cenu spekulovat nad faktem, že většina hodně sporných rozhodnutích šla za domácími. Bobcats dokázali více držet míč, obrana dobře kryla runy Patriots a těm dlouho trvalo, než našli recept na domácího running backa Bučila. Přesto všechno nebyl obrat v zápase nereálný, Pokud Patriots vemou porážku za správnej konec, mohou na ní dát hodně rychle zapomenout. Schopnosti na to nepochybně mají.

Zpět na vítěznou vlnu se Patriots pokusí dostat už v sobotu 20.5. na hřišti Prague Mustangs v Čelákovicích.