7.KOLO Report

Postview

Včera Patriots odehráli zápas v Brněnských Ivanovicích proti Sígrs. Z důvodu čekání na sanitku začal zápas s mírným zpožděním výkopem Patriots. Z pozice quarterbecka vedl do úvodního drajvu domácí Ivan Baykalov. Byl z něj ale hlavně předávač. Hlavní slovo měl totiž runningback Marek Jucha, který po runu pro minus 1 předvedl dlouhý běh až na polovinu hostů. Také do třetice jsme viděli běh Juchy, Josef Krnáč ho ale po 1y zastavil. A tak to zkusil Pavel Juhász, po 7y běhu byl v dalším pokusu zastaven bez zisku. A tak se na hřiště vrátil Jucha a při 4 na 2 předvedl běh až do red zony Patriots. Pak už si ale obrana Patriots dala pozor, nedovolila Juchovi víc než další 2y, následoval první pasový pokus, nekompletní. Při třetím downu ještě ztížil domácím pozici Brown, který vystihl snap a domácího Kotka srazil 5y v backfieldu. Domácí se tak pokusili povedený drive zakončit alespoň field goalem, ten ale byl zblokován. A tak šla na hřiště ofenziva Patriots. Chybějícího Martina Ernekera nahradil na pozici quarterbecka Patrik Vainer. A začal zpětným pasem na Kokošku, kterého si domácí obrana ale pohlídala pro -4y, Kokoška yardy ale následně získal zpět runem, bylo jich dokonce 8. Následoval run Vainera, k first downu však stále chyběl 1y. Hosté se rozhodli hrát, Vainer zkontroloval postavení na hřišti a po pravé straně hřiště předvedl dlouhý run až na polovinu domácích. Tam jsme viděli nekompletní pas a nulový běh Rešla. A tak za to vzal až při třetím downu Jiří Urban, který 15y během donesl míč na domácích 21y. Následoval další nekompletní pas Vainera, ten si ale náladu spravil následně. 5y totiž získal zachycením Mathauser, více mu totiž perfektním obraným zákrokem nedovolil domácí Novák. First down ale přišel vzápětí po zachycení Formánka. Chybělo 8y a ty vzal na svá bedra Jonas Gerri. Na první pokus jich ukrojil šest, na druhý ty zbylé. Touchdown Gerriho potvrdil kopem Madej, 0:7. Do konce první čtvrtiny jsme viděli už jen hostující výkop, který s potížemi nakonec zpacifikoval Jucha a nulový pokus o běh domácích.

Úvod druhé čtvrtiny vyšel hostující obraně lépe než samotný úvod zápasu. Pokus o běh Baykalova totiž zastavil Krnáč pro nulový zisk. Další pokus o pas byl taky v pohodě ubráněn a domácí tak nakonec jen puntovali na vlastních 45y. Ani hostující útok se na hřišti dlouho nezdržel, ovšem s daleko lepším pocitem. Vainer totiž předal míč Madejovi, ten našel skulinu v domácí obraně a zastavil se až v endzoně. Touchdown Madej také potvrdil a zvýšil tak na 0:14. Po returnu domácí útok začínal drive na vlastních 30y a poprvé se za centra postavil Jaromír Heneš. Nezačal ale vůbec šťastně, jeho pokus o dlouhý pas totiž zachytil Eric Coale a zajistil tak útoku Patriots další rychlý návrat na hřiště. O 4y blíž posunul hosty běh Rešla, následoval nekompletní pas a poté zachycení Urbana. K zisku 1.downu chyběl yard. Ten při čtvrtém downu získal opět během Rešl. Na další běh Urbana byla domácí obrana připravena, -3y. 8y poté získal zachycením Formánek ovšem to bylo z hostující strany vše. Přišlo totiž delay of game pro -5y a sack Vainera domácím Novákem ve spoluprací s Křížem. Kurfirst alespoň povedeným puntem odkopl míč na 10y domácích. Ti si opět nevěděli rady s hostující obranou, tři a ven, punt na polovinu hřiště. Půlku vzdálenosti do endzony Patriots ukrojili třemi běhovými pokusy. Madej pro 9y, Gerri pro 8y a 7y, Do třetice už to ale Gerrimu nevyšlo, ztratil míč a domácí obrana ho dokázala zalehnout. Po delší době se delším runem opět blýskl Jucha, navázal na ně dalšími dvěma pokusy, tam však byl zisk menší. Pas na Heneše pak domácí dostal až na 30y Patriots. Domácím již nezbývalo mnoho času, po faulu Šejbla ještě dostali šanci na poslední hod. Jucha sice míč zachytil ale obrana Patriots ho dokázala na 5y zastavit. A tak poločas skončil 0:14.

Jestliže poslední drive druhý čtvrtiny mohl Sígrs přinést myšlenky na zvrat, úvodní hra čtvrtiny třetí musela znamenat velkou ránu. Vainer totiž viděl na pravé straně Šuldu, který dokázal před svým obráncem získat několikametrový náskok. Přesný pas bez problému zachytil a připsal tak 68 yardový touchdown. Madej do třetice potvrdil, 0:21. Domácí útok ani v dalším drivu nenašel recept, naopak byl ještě rád že ztracený fumble získal domácí Němeček. I tak z toho byla hodně nevýhodná pozice a tak musel přijít punt. Ten se ale nepodařilo zpacifikovat Mathauserovi, domácí zalehávají a získavají míč na 40y Patriots. Pozici domácím ale komplikuje sackem Marcus Brown. Domácí tak zkouší delší pasy. Ovšem neúspěšně a přichází další punt, tentokrát do touchbacku. Po běhovém first downu Urbana příchází pro Sígrs další šance. Vyráží totiž míč Rešlovi a získávají fumble.Chvilkový recept na hostující obranu nachází Kotek, získává po zemi postupně 8y, first down, další first down běh a Sígrs jsou rázem 14y od end zony. Přichází pokus o pas a faul Šejbla, který znamená 1 down Sígrs ze dvou yardů. Obrana Patriots ale řekla důrazné NE. První dva běhy domácích zastavuje bez zisku, třetí dokonce pro -2y. Sígrs zkoušejí 4 down, pas je ale nekompletní a domácí se tak na scoreboard opět nedostali. Z těžké pozice dostává svůj útok Vainer, na dva pokusy překonává hranici first downu. Třetí čtvrtinu Vainer končí pasem.pro 1y.

Nekompletním pasem začíná poslední čtvrtina, ovšem při třetím downu je vše jinak. Vainer nachází Mathausera a ten získává 40y. Jen o 1y méně získává následným runem Gerri. Důvod je ale zřejmý, víc získat nešlo. Madej touchdown potvrzuje a hosté vedou 28:0. Domácí jsou zlomeni, tři běhové pokusy nepřináší žádný zisk a přichází další punt na polovinu hřiště. Vainer opakuje povedenou spolupráci s Mathauserem a Patriots jsou opět na dostřel. A pálí opět do endzony. Daniel Kokoška přebírá míč a po 10 yardovém běhu slaví poslední touchdown hostů. Madej se ani po páté při extra pointu nemýlí. Hosté vedou 35:0, spouští se mercy rule a zápas se rychle dohrává. Domácí získávají sice pár yardů po zemi, na žádný velký posun ale ten den nemají. Zápas tak končí jednoznačnou výhrou Patriots 35:0.

Patriots měli celý zápas pod kontrolou, domácí jim mohli situaci zkomplikovat jen neúprosným využíváním těch pár šancí co měli. Ale bloknutý pokus o field goal či neproměnění 4 pokusů na poslední 2y byly posledním hřebíčkem do domácí rakve. Patriots naopak našli recept rychle. Poctivá a úspěšná běhová hra proložená překvapivě dlouhým pasem celý zápas fungovala. Škoda několika fumblů, těchto chyb se bude třeba v play off vyvarovat. Plzeň tak z Brna po letech marných pokusů veze první historickou výhru a upevňuje první příčku v tabulce.

Tu bude hájit v posledním kole proti Pardubicím Stallions. Zápas je na programu 17.6. v Plzni-Bukovci.