8.KOLO Preview

8.KOLO Preview

Preview

V sobotu budou Patriots na svém domácím hřišti v Bukovci hájit první příčku a s ní i nejvýhodnější pozici pro play off. K jistotě potřebují porazit Pardubice Stallions. V případě porážky budou muset čekat na výsledek druhé Bělé. Horší než druzí už Patriots skončit nemohou. To soupeři z Pardubic jsou v jiné pozici. V současné chvíli drží s bilancí 4 výher a 3 proher čtvrtou příčku. Ta je poslední, která zajišťuje účast v play off. Ovšem v závěsu číhají se stejnou bilancí Příbram Bobcats. K jistotě play off tedy potřebují v Plzni zvítězit. To se jim také podařilo v loňské sezoně, když z Plzně odvezli výhru 20:14

V týmu Patriots může po výhře v Brně vládnout pohoda. Zároveň je třeba mít se na pozoru. Patriots totiž za sebou mají takzvaný bye week, když o minulém víkendu měli volno. A když k téhle situaci došlo naposled, následovala jediná porážka v sezoně na půdě Příbrami. Toho si je moc dobře vědom i trenér Sturgis, který v návaznosti na minulou situaci proměnil složení tréninků: "Už vím, že je v Evropě zvykem, že si hráči na volné víkendy plánují dovolené, odkládají rodinné povinnosti a využívají je jako příležitost načerpat nové síly, což je na konci sezony opravdu důležité. Poslední zkušenost s bye weekem nám ukázala, že nám vypadnutí z tempa moc nevyhovuje. A tak jsme zvolili osobnější a individuálnější přístup k tréninkům podle skupin jako je útok, obrana, special team. Kluci tak stále dostávají tréninky jaké potřebují, zároveň ale mají čas a příležitost k tomu vyléčit šrámy a uzdravit se."

Patriots v posledním kole z různých důvodů nenastoupí v plné polní. Důvody nám opět ozřejmí trenér Sturgis: " Máme jisté play off a tak jsme v luxusní pozici, kdy můžeme dát více prostoru hráčům, kteří ho v sezoně tolik nedostali. Nic jim nedá takové zkušenosti jako ostrý ligový zápas. Jsem si jistý, že v této soutěži můžeme vyhrát každý zápas ať nasadíme do základní sestavy jakékoliv členy týmu. Už jsme to dokázali v Praze proti Mustangs.Našim oporám odpočinek taky jen prospěje." A jak kouč nasledoval soupeře ? "Stallions mají velmi houževnatý útok, který je v počtu získaných bodů v lize druhý hned za námi. Používají několik formací, na které jsme ale připraveni a umíme je docela jistě bránit. Hlavním úkolem naší defenzivy bude udržet jejich QB v kapse, aby z ní neutíkal a nezískával díky rychlým nohám čas k prodloužení hry. Celý týden jsme na tom usilovně pracovali a jsem přesvědčen, že to naše obrana zvládne. V útoku nehodláme nic měnit. Chceme opět brzy a také často skórovat, abychom naší obraně ulevili od tlaku výkonného útoku Stallions. Stejně jako v předchozích zápasech si věříme že získáme vítězství a půjdem do play off ve vítězné náladě."

Nezbývá než věřit, že na slova našeho trenéra opět dojde. Zápas má výkop tradičně v sobotu ve 14:00 a kromě samotného zápasu se můžete těšit na tradiční tombolu, studené pivo a teplé párky či klobásu.

Go Patriots !!!